Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Franču fotogrāfs atspoguļo viedtālruņu ietekmi uz cilvēku identitāti

Kā viedtālruņi ietekmē reālās pasaules uztveri

Ejot pa ielu, mēs bieži esam “iegrimuši” savos viedtālruņos, sarakstoties ar īsziņām, pārbaudot epastu, ieskatoties aktuālākajos paziņojumos un tajā, kas norisinās sociālajos portālos. Brīžos, kad apmeklējam kādu jaunu, neparastu vietu, mēs izmantojam savu tālruni, lai uztaisītu pašbildi jeb selfiju. Tālrunis mūs burtiski “iesūc” un apbur ar savām neskaitāmajām iespējām.

Šis pieņēmums ir asprātīgi apspēlēts divdesmitgadīgā franču fotogrāfa Antoinija Geigera jaunākajā fotoprojektā ar nosaukumu SUR-FAKE. Fotogrāfijās ir atspoguļoti cilvēki, kuru sejas ir “ieplūdušas” mobilajās ierīcēs, apslēpjot to identitāti.

“Viedtālruņi ir kļuvuši par daļu no mums, tie ir visur – kabatā, automašīnā, dzīvoklī, uz ielas. Šī mobilā ierīce ir kā tuvinieks, kuram tu atklāj savus labākos draugus, savas emocijas un brīvdienu foto,” stāsta projekta autors.

Nav daudz mākslas darbu, kas atklātu viedtālruņu ietekmi uz reālās pasaules uztveri, taču šis fotoprojekts atspoguļo mobilo ierīču negatīvo ietekmi uz mūsu identitāti.

Foto var apskatīt šeit: http://www.antoinegeiger.com/SUR-FAKE
Foto: Frédéric Poirot/https://www.flickr.com/photos/fredarmitage//https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/