Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

VBTAI: Neesiet muļķi! Saudzējiet sevi!

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ar ES Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta finansējuma palīdzību projekta Net-Safe Latvija ietvaros ir izveidojusi vairākus sociālās reklāmas klipus un informatīvas video filmas, kas stāsta par aktuāliem apdraudējumiem internetā vidē.

Šie sociālie video ir ļoti atklāti un provokatīvi. Videomateriāli rada realistisku iespaidu, jo tie ir tehniski vienkārši, kā arī aktierspēle ir dabiska un “neizpušķota” ar mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem. Varētu teikt, ka video atklāj ierasto realitāti, akcentējot tās skarbās puses.

Grūti spriest par video māksliniecisko vērtību, taču šajā gadījumā tas nav galvanais mērķis – svarīgākais ir uzrunāt pusaudžus un jauniešus, atklājot tiem ne tikai mūsdienās pastāvošos draudus, bet arī parādot to, pie kāda iznākuma tie var novest – un to video uzskatāmi atspoguļo.

Šis projekts palīdz risināt šobrīd aktuālu problēmu. VBTAI un policijas redzeslokā nonākuši simtiem bērnu, kas kļuvuši par šantāžas upuriem, sarakstoties ar cilvēkiem, kas uzdodas par citu personību, bieži vien mainot savu vārdu, vecumu un pat dzimumu. Šī tendence, diemžēl, pieaug, tādēļ atbildīgās instances ir uzsākušas aktīvu cīņu par bērnu drošību.

 

 

Dalies, , Google Plus, Pinterest,