Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Eiropas Komisija lūdz “Facebook” sadarboties datu nelikumīgās izmantošanas lietā

Par sociālā tīkla lietotāju datu aizsardzību diskutēs arī Eiropas Parlamentā!

Eiropas Komisija lūgusi sociālā tīkla tīmekļa vietni “Facebook” sadarboties ar izmeklētājiem datu nopludināšanas un nelikumīgās izmantošanas lietā. Par sociālā tīkla lietotāju datu aizsardzību nākamnedēļ plānots diskutēt arī Eiropas Parlamentā.

Eiropas Savienības tieslietu komisāre Vera Jourova nelikumīgo datu izmantošanas lietu tālruņa sarunā apspriedusi ar “Facebook” vadītāju Šerilu Sandbergu. Pēc šīs sarunas Jourova paziņojumā paudusi:

“Esmu noraizējusies, ka šis stāsts ir pārāk svarīgs, lai pret to izturētos kā pret parastu biznesu”. “Sociālajiem medijiem ir milzīgs spēks, es vēlos lai viņi par to uzņēmās lielu atbildību”.

Sarunas laikā Vera Jourova lūgusi kompānijas īpašniekam Markam Zakebergam pieņemt uzaicinājumu piedalīties Eiropas Parlamenta sēdē uz, ko netika saņemta skaidra atbilde.

Atgādināsim, ka pēc tam, kad atklājusies “Facebook” datu nodošana milzīgos apjomos ne tikai komercijai, bet arī politisku mērķu sasniegšanai, par to sāka uztraukties ASV un Eiropas politiķi, tādēļ Zakerbergam nācās liecināt ASV Kongresā. Rietumvalstu pārstāvjiem bija radušās pamatotas aizdomas, ka sociālās saziņas vietni izmanto arī Krievija, lai iejauktos politiskajos procesos citās valstīs.

Uz ko Marks Zakerbergs atbildējis, ka “Facebook” sola cīnīties ar iejaukšanos gaidāmajās pasaules valstu vadītāju un parlamentu vēlēšanās un, lai novērstu tās ļaunprātīgu izmatošanu, tiks izstrādāta īpaša programma un pieņemti jauni darbinieki.