Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kā būt taupīgam, nepadarot savu dzīvi nožēlojamu?

Visi finanšu eksperti un konsultanti vienmēr uzsver, ka jābūt taupīgam, lai varētu nodrošināt stabilu finansiālo situāciju un nedzīvot pāri saviem līdzekļiem. Arī finanšu portāls heti24.fi no Somijas sniedz plašu informāciju par to, kā dzīvot taupīgi un pieņemt gudrus finanšu lēmumus, taču taupība daudziem asociējas ar ko ļoti nevēlamu un nepatīkamu. Cilvēki uzskata, ka ievērojot taupību, viņu dzīve kļūs nožēlojama un garlaicīga, jo tad nāksies atteikties no visa, kas sagādā prieku. Patiesībā, taupība ne vienmēr nozīmē atteikšanos no pilnīgi visa un sevis spīdzināšanu. Taupība var neapgrūtināt jūsu dzīvi, ja ievērosiet sekojošos nosacījumus.

1. Saprotiet, kas jums ir svarīgi un kas nav

Cilvēkiem ir ļoti dažādas prioritātes, līdz ar to, par naudas taupīšanu un tērēšanu nekad never runāt viennozīmīgi. Ja mēs pateiktu, ka taupības nolūkos jāatsakās no iešanas uz restorāniem, kādam to paveikt būtu tīrais nieks, bet kādam tādā veidā tiktu atņemts viens no dzīves lielākajiem priekiem. Katram ir savas vēlmes un lietas, kas spēj iepriecināt. Ievērojot taupību, jums nav jāatsakās no tām lietām, kas jums ir patiešām svarīgas, lai savu dzīvi varētu uzskatīt par labu un izdevušos. Ja gribat iet uz restorāniem, tad ejiet, bet tādā gadījumā izdomājiet, kas ir tās lietas, no kurām jūs varat atteikties un kas jums nav tik būtiskas.

2. Atrodiet liekos izdevumus savā budžetā

Taupīt var arī ne no kā neatsakoties, vien piedomājot pie tā, kur tiek tērēta nauda. Gandrīz ikvienam budžetā ir caurumi. Tie ir izdevumi, kas mums nedod nekādu reālu labumu. Tipisks piemērs ir izniekotā pārtika. Mēs pērkam ēdienu un ja to nepatērējam, metam laukā, kaut arī iepriekš par to esam samaksājuši. Šādi caurumi naudas plūsmā parasti ir daudz. Tos ir iespējams salabot tad, ja tie tiek atrasti un pēc tam mazliet tiek piedomāts pie ikdienas darbībām, tāpēc veiciet izdevumu reģistrāciju un pēc tam padomājiet, vai visa nauda, ko iztērējat, jums tiešām dod kādu ieguvumu. Ja nē, centieties samazināt šos caurumus budžetā pa kuriem aizplūst jūsu nauda.

3. Meklējiet veidus, kā izbaudīt dzīvi lēti

Tāpat ir iespējams arī atrast veidus, kā izbaudīt savu dzīvi lēti vai pat pilnīgi bez maksas. Kā jau tika minēts, katram prioritātes ir citas, līdz ar to, bezmaksas izklaides un atpūtas iespējas visiem atrast nebūs iespējams, bet daudzos gadījumos var baudīt dzīvi arī nešķiežoties ar naudu. Saprotiet, kas jums vispārīgi sagādā prieku dzīvot? Vai svarīgākais ir socializēties ar citiem un gūt atzinību? Vai varbūt varat atpūsties, baudot pilnīgu mieru un kusumu? Vai varbūt varat appūsties tikai tad ja aktīvi pavadāt savu brīvo laiku? Kad esat sapratis, ko jūs gribat, meklējiet lētas atpūtas un izklaides iespējas, kas atbilst jūsu vēlmēm. Piemēram, ja vēlaties mierīgu atpūtu, jums nav obligāti jābrauc uz siltajām zemēm, zvilnēt pludmalē. Mieru un klusumu varat gūt arī te pat Latvijas laukos vai vietējās pludmalēs. Lētas alternatīvas var atrast teju visam.

4. Neļaujiet taupībai pāraugt apsēstībā

Vēl ir jāpiedomā pie tā, lai jūs pats nepārvērstos par maniakālu taupītāju. Diemžēl, tā nereti notiek. Ja cilvēks taupību sāk uztvert pārāk nopietni, rodas dažādas apsēstības. Maniakālie taupītāji nereti neko citu nedara kā vien strādā, lai pelnītu naudu un cenšas netērēt pilnīgi nekam. Lai līdz šādam līmenim nekad nenonāktu, ļaujiet sev arī priecāties. Pat tad, ja ir nepieciešams ievērot ļoti stingru taupību, jo, piemēram, jāiekrāj nauda vai jāatmaksā kredīti, atrodiet mazliet naudas, lai palutinātu sevi.

5. Pajautājiet sev, vai esat apmierināts ar savu dzīvi

Visbeidzot, vienkārši pajautājiet pats sev, vai esat laimīgs un apmierināts ar savu dzīvi un vai taupīšana nenodara jums kādu ļaunumu. Ja saprotat, ka taupīšana tomēr pazemina jūsu dzīves kvalitāti, ejiet cauri šim sarakstam vēlreiz un domājiet, kā taupīšanu padarīt par ikdienas ieradumu, kas vien ļauj optimizēt savas finanses, nevis uzliek ierobežojumus. Ja vēlēties uzzināt arī citus noderīgus padomus par finansēm, iesakām spiest šeit.