Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Sociālais tīkls “Twitter” identificē un bloķē 201 ar Krieviju saistītu kontu

Slēgti Krievijas propagandas konti!

Kā paziņojusi ASV kompānija „Twitter”, ir identificēti un bloķēti 201 ar Krieviju saistīti konti, no kuriem izplatīta nepatiesa informācija par pērn notikušajām ASV prezidenta vēlēšanām.

Sekojot sociālā tīkla „Facebook” piemēram, kad izmeklēšanas laikā atrasti 450 viltus konti, „Twitter” atklāja, ka 22 no šiem kontiem ir atbilstoši konti arī šajā tīklā, un vēl konstatēja arī 179 saistītus kontus un bloķēja tos, nolemjot, ka tie pārkāpj vietnes noteikumus.

Informācija par izmeklēšanas rezultātiem tika nodota ASV Senāta Izlūkošanas komitejā, tomēr komitejas locekļi Adams Šifs un Marks Vorners pauda vilšanos par kompānijas sniegto informāciju.

„Atklāti runājot, es nedomāju, ka viņi saprot, cik problēma ir nopietna,” sociālajā tīklā „Twiter” pauda demokrātus pārstāvošais Šifs.

„Twitter” arī identificēja 274 000 dolāru (233 000 eiro), ko 2016. gadā reklāmām iztērējis Kremļa finansētais angļu valodā raidošais telekanāls „Russia Today” (RT), bet „Facebook” paziņoja, ka Krievija šajā platformā reklāmām iztērējusi 100 000 dolāru (85 000 eiro), lai ietekmētu ASV politiku.

Šobrīd ASV Kongress un īpašais prokurors Roberts Millers izmeklē Krievijas iejaukšanos ASV vēlēšanu procesā, kā arī Trampa kampaņas dalībnieku iespējamo sadarbību ar Maskavu.