Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Valdība atbalsta vienu miljonu eiro piešķiršanu sabiedriskajiem medijiem

Ar papildu vienu miljonu eiro apmierinās sabiedrisko mediju vajadzības?

Valdība šodien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē lēma atbalstīt priekšlikumu par viena miljona eiro piešķiršanu sabiedriskajiem medijiem 2020. gadā, lai stiprinātu sabiedrisko mediju kapacitāti un izlīdzinātu algu atšķirību nozarē strādājošajiem.

Latvijas Radio pauž gandarījumu, norādot, ka plānotās reformas, kuru īstenošanai nepieciešami 750 000 eiro, atbalsta gan visas Latvijas Radio struktūrvienības, gan arodbiedrība.

“Mums ir neapgāžama argumentācija un precīzi aprēķini plānoto 750 000 izlietojumam līdz pēdējam eirocentam. Ieguldītais darbs ir vainagojies ar rezultātu, par ko šodien varam būt gandarīti. Piešķirtais miljons eiro sniedz iespēju pietuvināt Radio un sabiedrisko mediju portāla lsm.lv darbinieku atalgojumu Latvijas Televīzijas darbinieku atalgojumam, kā arī Radio gadījumā veikt strukturālās reformas,” norāda Latvijas Radio valdes locekle finanšu jautājumos Mārīte Tukiša.

Latvijas Radio izstrādātais efektivitātes un strukturālo reformu plāns 2020. – 2022. gadam apliecina Latvijas Radio gatavību stiprināt darbinieku kapacitāti un tehnoloģisko bāzi, kā arī rada pārliecību par Radio piešķirto valsts budžeta līdzekļu 750 000 eiro apmērā racionālu izmantošanu, kas vērsta uz sabiedriskā medija ilgtspējīgu attīstību, organizācijas struktūras un darba procesu efektivizāciju, kā arī tehnoloģisko un satura veidošanas modernizāciju.

No plānotajiem 750 000 eiro nākamgad vairāk nekā 250 tūkstoši tiks novirzīti investīcijām tehnoloģiskā parka atjaunošanai. Analītiskās un pētnieciskās žurnālistikas nodaļas izveidei, kas ietver arī vienas jaunas štata vietas izveidi, nepieciešami papildus 32 760 eiro. Tāpat plānā iekļauti 74 329 eiro 4 jaunu štata vietu izveidei, nodrošinot papildspēkus IT daļai un multimediālā satura veidošanai, izlietojot. Paredzēts pabeigt darba samaksas reformu, izlīdzinot atalgojumu starp līdzīga darba veicējiem, kuri šobrīd saņem atšķirīgu atalgojumu pat pārsimts eiro amplitūdā, kā arī ieviest uz rezultātu vērstu darba samaksas un motivācijas sistēmu, kam kopumā nepieciešami 325 708 eiro.

Kā zināms, 2020. gada valsts budžeta izstrādes procesā pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa priekšlikuma koalīcijas partijas vienojās vienu miljonu eiro nākamajā gadā piešķirt sabiedrisko mediju atalgojuma celšanai.

Par 2020.gada budžetu vēl jālemj Saeimai, kura pašlaik strādā ar priekšlikumiem pirms galīgā lasījuma, kas paredzēts novembra vidū.