Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Adobe digitalizējusi septiņas no Munka oriģinālajām otām

Adobe ir izaicinājusi lietotājus radīt piekto Kliedziena versiju

Amerikāņu kompānija “Adobe Systems” laidusi klajā unikālu projektu “The Hidden Treasures of Creativity” (Radošuma apslēptie dārgumi) kurā pirmo reizi digitalizētas vairāk nekā 100 gadus vecās Edvarda Munka gleznošanas otas.

Norvēģu gleznotājs un grafiķis Edvards Munks bija viens no ekspresionisma aizsācējiem. Viņa visslavenākais darbs ir glezna “Kliedziens”, kurā attēlotais motīvs kļuvis par vienu no mūsdienās visizplatītākajiem vizuālās mākslas motīviem pasaulē.

“Adobe” sadarbībā ar Munka muzeju Oslo un “Photoshop” galveno “otu meistaru” ir digitalizētas septiņas Munka oriģinālās otas, kuras pieejamas vietnē “Creative Cloud” dizaina programmatūru “Photoshop” un “Sketch” lietotājiem visā pasaulē.

Kā uzsver “Adobe” pārstāvji, ar šādu soli cerēts iedvesmot jauno paaudzi. “Munks radīja četras “Kliedziena” versijas, un “Adobe” ir izaicinājusi lietotājus radīt piekto,” vēsta ārvalstu mediji.

Lai iedvesmotu jauniešu pievērsties mākslai, uzņēmums izsludinājis konkursu. Dalībnieki varēs pievienot savu mākslas darba versiju vietnē “Behance” ar mirkļbirku #MunchContest un uzvarētāja darbs tiks izstādīts Munka muzejā Oslo. Papildus tam labākā darba autors arī saņems 5000 mārciņu (aptuveni 5700 eiro) lielu naudas balvu un pilnībā apmaksātu braucienu uz radošo konferenci “Adobe MAX” Lasvegasā.