Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Cadillac” jaunajā kampaņā atsakās no tipiskām auto reklāmu klišejām

Reklāmās tiek piesaistīti jauni cilvēki, kuri, par spīti citu teiktajam, piepildījuši savus sapņus

Luksusa auto reklāmas ir iestrēgušas vienveidības jūrā – apvidus automašīna slīd pa sniegu; sedans brauc cauri kalnainam ceļam, pirms kadrs attālinās, kad tas pārbrauc tiltu. Šī iemesla dēļ, ASV luksusa auto zīmols “Cadillac” ir izlēmis atteikties no šāda veida kampaņām.

Uzņēmuma jaunie videoklipi, kurus sauc “Don`t You Dare”, ir paplašinājums zīmola “Dare Greatly” kampaņai, kas tika uzsākta 2015. gadā. Aptuveni vienu minūti garajā reklāmas video tiek iezīmēti jaunie censoņi, ieskaitot 19 gadus veco Īstonu Lačapelli, kurš izstrādāja ar smadzenēm darbināmas protezēšanas ekstremitātes, Justu Viljamsu, kurš kļuva par valsts šaha meistaru 12 gadu vecumā, pusaudžu šefpavāru Flinnu Makgeriju, kā arī daudzus citus, kuri katrs ir guvuši panākumus ar kaislību, centību un atjautību, uzdrošinoties darīt to, ko visi teica, ka viņi nespēs izdarīt. Kā reklāmas papildinājums ir iespējas par katru no šiem jauniešiem noskatīties atsevišķu video stāstu par viņu pieredzi, piepildot savus sapņus.

“Mēs devāmies pie šiem jauniešiem kā mūsu kampaņas galvenajiem varoņiem, jo tas ir pārsteidzoši, ko viņi ir savas īsās dzīves laikā jau paspējuši sasniegt – cik viņi ir kļuvuši pašpārliecināti, kā viņi ir kļuvuši par uzņēmējiem, kuri vada savu likteni,” pastāstīja “Cadillac” pārstāvis. “Mēs klientu acīs arī vēlamies būt tāds zīmols, kuram ir šī pārliecība, un kurš saka: “Es neesmu parasts korporatīvais dzīvnieks. Es varu nopirkt to, ko es gribu, un vadīt to, ko es gribu””.

Tāpat uzņēmums kampaņai izvirzīja divus galvenos noteikumus – reklāmās nedrīkst parādīties nekādas automašīnu klišejas, un tajās nedrīkst būt kāda no klišejām, kas parasti saistīta ar luksusa auto reklāmām.

“Ir daži elementi, kuri ir redzami visās auto reklāmās – mūsdienu arhitektūra kā fons, tilti, ēkas,kas visas izskatās vienādi. Šīs reklāmas kļūst tik savstarpēji aizvietojamas, ka cilvēki saka: “Ak, tipiska auto reklāma”, un pāršķir lapu vai izslēdz televizoru. Mūsu reklāmām ir spēks, kas var likt apstāties”.

“Cadillac” cer vairāk piesaistīt jaunāko autovadītāju uzmanību, piebilstot, ka patērētāju acīs Vācijas luksusa zīmoli kļūst aizvien “nolietotāki”, tādēļ jaunāki klienti sāk apsvērt ideju iegādāties “Cadillac” zīmola auto. “Tā ir paradigmas maiņa, kurā “Cadillac” bija pirms 30 gadiem,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Tāpat uzņēmums izvēlējās debitēt ar saviem videoklipiem “Oskara” ceremonijas ažiotāžas, nevis Superkausa laikā, jo uzskata, ka lielākā tās mērķauditorijas daļa seko līdzi tieši Amerikas Kinoakadēmijas notikumiem.

“Superkausa laikā ir iespējams sasniegt lielu mērķauditoriju, taču, priekš mums, tā būtu pārāk liela. Mēs arī uzskatām, ka Superkauss pārvēršas reklāmu konkursā, kas vairāk atspoguļo galveno mārketinga amatpersonu ego problēmas, nevis faktisko mārketingu, kā tas tiek pasniegts. “Oskaru” laiks mums šķiet daudz ražīgāks kā zīmolam. Mums vienmēr ir bijušas spēcīgas asociācijas ar Holivudu un izklaidi, tādēļ tā ir daļa no mūsu kultūras mantojuma”.

Foto: Thomas Hawk / https://www.flickr.com/photos/thomashawk/ / https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/