Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Facebook” cīnīsies ar ļaunprātīgu iejaukšanos pasaules valstu vēlēšanās

Sociālais tīkls stingrāk uzraudzīs visus, kuri vēlēsies izvietot reklāmas!

Sociālā tīkla “Facebook” dibinātājs un izpilddirektors Marks Zakerbergs ASV Kongresā solījis cīnīties ar iejaukšanos gaidāmajās pasaules valstu vadītāju un parlamentu vēlēšanās. Lai novērstu tās ļaunprātīgu izmatošanu, tiks izstrādāta īpaša programma un pieņemti jauni darbinieki.

“Galvenais, kas mani pašlaik uztrauc, ir, lai mēs būtu droši, ka neviens nespētu iejaukties 2018. gada visā pasaulē paredzētajās vēlēšanās”.

“Facebook” dibinātājs, solījis, ka uzņēmuma specialisti pārbaudīs ikvienu klientu, kurš tīmeklī vēlēsies izvietot reklāmas un darīšot visu iespējamo, lai padarītu sarežģītāku iejaukšanos vēlēšanās.

Tomēr Zakerbergs atzina: “Tikmēr kamēr Krievijā sēž cilvēki, kuru darbs ir nemitīgi mēģinājumi iejaukties vēlēšanās visā pasaulē, tas būs ilgstošs konflikts.”

Atgādināsim, ka pēc tam, kad atklājusies “Facebook” datu nodošana milzīgos apjomos ne tikai komercijai, bet arī politisku mērķu sasniegšanai, par to sākuši uztraukties ASV un Eiropas politiķi. Kompānija “Facebook” apstiprinājusi, ka 87 miljoni lietotāju datu neatbilstošā veidā tika nodoti datu analīzes firmai “Cambridge Analytica”, kas savukārt tikusi algota prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņā.

Zakerbergam nācās liecināt ASV Kongresā. Aģentūra “REUTERS” vēsta, ka tur pret “Facebook” par neatļautu personas datu tirgošanu sākta pretmonopola izmeklēšana. Paskaidrojumus pieprasījusi arī Eiropas Komisija.