Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Facebook” datu skandāls: “Cambridge Analytica” nodevis datus Krievijai

Dati nodoti uzņēmumiem, kas ir saistīti ar Krievijas izlūkdienestu!

Lielbritānijas mārketinga analīzes uzņēmums “Cambridge Analytica” nodevis miljoniem sociālā tīkla “Facebook” lietotāju datus uzņēmumiem, kas saistīti ar Krievijas izlūkdienestu. Par to trešdien ASV Senāta komitejas sēdē paziņoja trauksmes cēlējs Kristofers Vailijs.

Kā zināms, kompānija tiek apsūdzēta par sociālā tīkla “Facebook” lietotāju datu nelikumīgu izmantošanu. Lielbritānijas firmai “Cambridge Analytica” nodoti vismaz 87 miljoni lietotāju dati, kuri izmantoti arī ASV prezidenta vēlēšanu kampaņā.

Paziņots, ka uzņēmums nodevis datus arī Krievijai. Krievijas un ASV pētnieks Aleksandrs Kogans, kurš radījis “Facebook” lietotāju profilu datu apkopošanas lietotni, vienlaikus darbojies Krievijas finansētos projektos, arī “uzvedības izpētes” jomā, paziņoja Vailijs, kurš nopludināja informāciju par to, ka britu uzņēmums negodprātīgi izmantojis “Facebook” apmeklētāju datus.

“Tas nozīmē, ka līdzās tam, ka Krievijā bija piekļuve “Facebook” datiem, ir nopietns pamats aizdomām, ka CA varēja būt Krievijas drošības dienestu izlūkošanas mērķis un tie varēja tikt informēti par CA “Facebook” datiem,” norādīja Vaillijs.

Arī sociālā tīkla “Facebook” vadītājs Marks Zakerbergs piekritis tikties ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem aiz slēgtām durvīm, lai atbildētu uz jautājumiem saistībā ar “Cambridge Analytica” skandālu.

Jau vēstījām, ka privāto datu aizsardzības skandālā iesaistītais Lielbritānijas mārketinga analīzes uzņēmums “Cambridge Analytica” pārtraucis darbu.

Ņemot vērā skandālu, uzņēmums esot zaudējis visus klientus un vairs nespējot turpināt biznesu. Vienlaikus “Cambridge Analytica” vadība turpina noliegt apvainojumus par pretlikumīgām darbībām.

Foto: Shutterstock