Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Gemius: TOP 10 ziņu mediju apmeklējuma tendences 2020. gadā

Lielākā daļa populārāko ziņu mediju pagājušā gada martā, novembrī un decembrī uzrādījuši auditorijas rekordus!

Saskaņā ar gemiusAudience pētījuma datiem par 2020. gadu, lielākā daļa populārāko ziņu mediju pagājušā gada martā, novembrī un decembrī uzrādījuši auditorijas rekordus. Stabilas līderu pozīcijas visa gada garumā saglabājuši portāli delfi.lv un tvnet.lv, bet, sasniedzot rekordaugstu apmeklējumu, sabiedrisko mediju ziņu portāls lsm.lv gan martā, gan gada pēdējos trīs mēnešos kļuvis par trešo populārāko ziņu vietni, pārējos gada mēnešos šo pozīciju ieņemot vietnei jauns.lv.

Saskaņā ar gemiusAudience datiem, 2020. gadā starp populārākajām interneta vietnēm izdalāmi desmit ziņu mediji, kuru auditoriju pagājušajā gadā ietekmēja gada galvenā aktualitāte – ziņas par Covid-19 pandēmiju, kā arī ar to saistītajiem ierobežojumiem. Visa gada garumā stabilas līdera pozīcijas ziņu mediju topā saglabāja portāls delfi.lv, lielāko auditoriju no visām ierīcēm kopā (t.i., datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetēm) sasniedzot pagājušā gada decembrī – 898 000 Real Users. Tikmēr portāls tvnet.lv, kas tāpat kā delfi.lv nemainīgi visa gada garumā saglabājis otro pozīciju, lielāko apmeklējumu -– 803 000 Real Users – uzrādījis pagājušā gada martā, kad Latviju sasniedza pirmais Covid-19 pandēmijas vilnis. Visa gada garumā par trešā populārākā ziņu medija titulu cīnījās portāls jauns.lv, kas lielāko auditoriju sasniedza decembrī – 694 000 Real Users no visām ierīcēm kopā.

Tomēr jau martā sabiedrisko mediju ziņu portālam lsm.lv sasniedzot rekordaugstu lasītāju skaitu – 747 000 Real Users, portāls kļuva par trešo lasītāko ziņu mediju, šo tendenci atkārtojot arī no oktobra līdz pat gada beigām.
Gada pirmajā mēnesī vietne la.lv bija ceturtais populārākais ziņu medijs, tomēr lielāko daļu pagājušā gada ieņemot piekto pozīciju. Atšķirībā no pārējām topa vietnēm, la.lv martā neuzrādīja strauju apmeklējuma pieaugumu, taču Real Users skaitam pakāpeniski augot, decembrī portāls sasniedza pagājušogad lielāko auditoriju – 638 000 lietotāju no visām ierīcēm. Iesākot un noslēdzot gadu kā piektais populārākais ziņu medijs, arī portāls apollo.lv martā uzrādīja ievērojamu apmeklējuma pieaugumu pret gada pirmajiem diviem mēnešiem – lietotāju skaits pieauga par vairāk nekā 100 tūkstošiem, sasniedzot 642 000 lasītāju no visām ierīcēm kopā. Tomēr, uzrādot tendenci auditorijai palielināties ik mēnesi kopš septembra, visvairāk lietotāju vietne sasniedza decembrī, kad to apmeklēja 645 000 lietotāju no visām ierīcēm. Novembrī sasniedzot gada griezumā lielāko auditoriju – 624 000 lietotāju – ziņu un izklaides portāls skaties.lv pakāpās uz sesto pozīciju, šo tendenci uzrādot arī aprīlī un oktobrī, tomēr gada garumā biežāk ierindojoties apmeklētāko ziņu mediju topa septītajā pozīcijā.

Pagājušā gada martā, sekojot interneta pārlūkošanas tendencēm, arī ziņu vietnes nra.lv auditorija pieauga par 75 000 lietotājiem, sasniedzot gada lielāko lasītāju skaitu mēnesī – pusmiljonu lietotāju, tomēr vēlākos mēnešos portāla auditorija samazinājās, gadu noslēdzot ar nepilniem 400 000 Real Users no visām ierīcēm. Tikmēr oktobrī vienīgā TOP 10 ziņu vietne krievu valodā – bb.lv – uzrādīja auditorijas pieaugumu par 80 000, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, taču tāpat kā liela daļa topa portālu lielāko lasītāju skaitu vietne sasniedza pagājušā gada martā – 396 000 lasītāju no visām ierīcēm. Populārāko ziņu portālu TOP 10 pagājušajā gadā saglabājot 10. pozīciju noslēdz vietne diena.lv. Martā auditorijai pieaugot par trešdaļu, diena.lv sasniedza 325 000 lietotāju, kas ir portāla augstākais rādītājs pagājušajā gadā, un lai arī vasaras beigās vietne pat neierindojās starp desmit populārākajām ziņu vietnēm, gada pēdējos mēnešos lasītāju skaits atkal turpināja pieaugt, decembrī sasniedzot 236 000 Real Users.