Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Huawei: 5G būs liels dzinulis virtuālās realitātes ierīču masu adaptācijai

Huawei un Bite drīzumā sāks sadarbību pie 4,5G un 5G ieviešanas Latvijā

Nākamās paaudzes 5G mobilo sakaru tīkls būs liels dzinulis paplašinātās un virtuālās realitātes produktu masu adaptācijai, prognozē Ķīnas tehnoloģiju kompānija “Huawei”.

Uzņēmumā norāda, ka ātrās 5G tehnoloģijas spēs kvalitatīvi pārraidīt virtuālās realitātes ierīcēm nepieciešamo lielo datu apjomu, tādējādi kļūstot par šo produktu masu adaptācijas veicinātāju.

Paredzams, ka interneta lejupielādes ātrums piektās paaudzes jeb 5G mobilo sakaru tīklā varētu sasniegt 10 gigabitus sekundē (Gbps). 4G tīklā datu lejupielādes ātrums ir no apmēram 100 megabitiem sekundē (Mbps) līdz vienam Gbps, kamēr 3G tas bija apmēram divi Mbps.

5G mobilo sakaru tīkli varētu sākt parādīties tuvāko desmit gadu laikā.

“Huawei” ir Ķīnas telekomunikāciju sistēmu un aprīkojuma ražotājs, kas pērn strādājis ar 54 miljardu eiro apgrozījumu un 5,15 miljardu eiro peļņu.

Kā ziņots, Latvijas mobilo sakaru operators “Bite” nākamās paaudzes 5G mobilo sakaru tīkla ieviešanai Latvijā sadarbosies ar “Huawei”.

Abi uzņēmumi noslēguši vienošanos par 5G jeb savstarpējas sapratnes memorandu, kas paredz, ka gan “Bite”, gan “Huawei” uzskati par 5G nozīmi un nepieciešamību sakrīt. Tāpat abas puses vienojās par darbu, kas kopā jāveic, lai šo tehnoloģiju pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk īstenotu Latvijā. Drīzumā Latvijā tiks izveidota abu uzņēmumu darba grupa, kas strādās pie 4,5G un 5G ieviešanas Latvijā.

Foto: https://www.pexels.com/photo/colorful-ethernet-cable-47735/