Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kā gudri izmantot atlaides un īpašos piedāvājumus?

Nav nekāds noslēpums, ka naudu var ietaupīt, pērkot preces uz atlaidēm. Daudzi cilvēki to arī dara, taču nereti ietaupījuma vietā rodas tikai lieki izdevumi un ir jāmeklē izdevīgākais online kredīts, lai atgūtos no lielajiem tēriņiem. Tas notiek tāpēc, ka cilvēki bieži vien neprot atlaides un citus īpašos piedāvājumus izmantot savā labā. Arī atlaides ir mārketinga triks, ko savā labā izmanto tirgotāji, liekot nopirkt vairāk, taču, ja patērētājs izprot atlaižu būtību, viņš šos trikus var izmatot, lai ietaupītu naudu, nevis to lieki izšķiestu. Šeit būs daži noderīgi padomi, kas ļaus gudri izmantot atlaides un īpašos piedāvājumus.

Pārliecinieties, ka atlaide tiešām ir atlaide

Kā jau tika minēts, atlaides tiek izmantotas, lai pievilinātu patērētājus un liktu viņiem nopirkt preces, radot ilūziju, ka tas ir izdevīgi. Ja atlaides ir īstas, proti, ja no standarta cenas tiek noņemta daļa summas, un ja jums šī prece, kurai piemērota atlaide, tiešām ir vajadzīga, tas arī ir izdevīgi, taču nereti tirgotāji ar atlaidēm manipulē. Piemēram, bieži vien, cenas tiek paceltas tieši pirms atlaižu uzlikšanas, lai pircējam radītu iespaidu, ka viņš ievērojami ietaupīs pērkot šo preci, taču patiesībā viņš preci nopirks par standarta cenu. Vēl nereti tirgotāji speciāli sākumā precēm uzliek neadekvāti aukstas standarta cenas, lai izpārdošanas laikā varētu atļauties tās ievērojami nocenot. Tāpat var gadīties, ka vienā tirdzniecības vietā prece ar atlaidi ir dārgākie nekā līdzvērtīga vai pat tāda pati prece citā vietā. Lai nepakļautos šiem trikiem, ir jāizpēta, kādas ir vidējās cenas jums vēlamajām precēm, nevis akli jāuzticas košajai cenu zīmei, kas norāda uz atlaidi.

Izvērtējiet, cik izdevīgi ir dažādi īpašie piedāvājumi

Līdzīgi ir arī ar dažādiem īpašajiem piedāvājumiem. Arī tie tik radīti, lai pamudinātu patērētājus pirkt preces, taču šajā gadījumā izdevīgums vairāk ir individuāls, atkarībā no patērētāja vajadzībām. Piemēram, ļoti tipisks īpašais piedāvājums ir iespēja, pērkot vienu preci, otru iegādāties lētāk. Ja vienai precei ir standarta cena un otrai, piemēram, 50% atlaide, kopumā tas ir izdevīgi, taču, vispirms padomājiet, vai tiešām jums vajag divas preces. Piemēram, ja runa ir par pārtikas produktiem, iespējams, ka otro preci nemaz neizmantosiet, jo jums šī produkta vienkārši būs par daudz. Ja tā, tad izdevīgāk jūsu gadījumā tāpat būtu pirkt tikai vienu preci. Īsāk sakot, pirms izmantojiet īpašos piedāvājumus, vienmēr izdomājiet, vai tiešām jums tas būs izdevīgāk kā vienkārši nopirkt vienu vajadzīgo preci par standarta cenu.

Vairumā pērciet preces, ko var ilgstoši uzglabāt

Ļoti bieži tās preces, kurām piemērota liela atlaide, cilvēki pērk daudzumā. Šāda preču pierakšana daudzumā tiek vērtēta visai neviennozīmīgi. No vienas puses, tā ir iespēja iegādāties preces par lētāku cenu, bet no otras puses, tas ir risks iegādāties preces, kuras netiks izmantotas, jo preču patēriņu ilgam laikam uz priekšu paredzēt ir visai grūti. Risinājums tam ir visi vienkāršs – vairumā var pirkt tikai tās preces, kurām ir ilgs realizācijas termiņā. Piemēram, dažādas mājsaimniecības preces, droši varat sapirkt ilgākam laikam, ja tām ir atlaides. No pārtikas droši varat pirkt, piemēram konservus un dažādus graudaugu produktus, kurus var glabāt mēnešiem vai pat gadiem ilgi. Tā jūs varēsiet ievērojami ietaupīt, nevis lieki izšķērdēt naudu.

Gaidiet izpārdošanas, lai nopirktu vajadzīgās preces lētāk

Arī sezonas preču izpārdošanas ir divējādi vērtējamas. Tajās var nopirkt dažādas preces par ļoti zemām cenām, taču nereti finanšu eksperti pat iesaka izvairīties no izpārdošanām, lai lieki sevi nekārdinātu nesapirktos preces, kas tāpat nav vajadzīgas. Bez konkrēta mērķa iet uz izpārdošanām patiešām nevajadzētu, taču to apmeklēšana var būt arī lieliska iespēja visu vajadzīgo iegādāties pat uz pusi lētāk. Sastādiet sarakstu ar lietām, ko jums tuvākajā laikā vajadzētu iegādāties un izpārdošanas laikā ejiet meklēt šīs preces. Tā jūs nopirksiet sev vajadzīgās lietas par ievērojami zemākām cenām, nekā pērkot tās no jaunajām kolekcijām.

Mūsdienās prasme iepirkties gudri ir ļoti svarīga, lai ietaupītu naudu un nepārtērētos. Ja ņemsiet vērā visus minētos padomus un rūpīgāk piedomāsiet pie katra pirkuma, jums pavisam noteikti izdosies ietaupīt ievērojamas naudas summas. Citus noderīgus padomus par finanšu pārvaldīšanu jums sniegs interneta portāls kredits247.lv.

Publicitātes materiāls