Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Krievija draud ar ASV mediju ierobežošanu

ASV mediji Krievijā var tikt nodēvēti par ārvalstu aģentiem!

Atbildot ASV gājienam ierobežot Krievijas mediju darbību, Krievija brīdināja, ka arī var ierobežot tajā darbojošos Savienoto Valstu medijus.

Norādot uz it kā Krievijas mediju vajāšanu Savienotajās Valstīs, tika nosūtīta vēstule vairākiem ASV medijiem, kas darbojas Krievijā, brīdinot tos, ka Krievijas likumu pārkāpšana nav pieļaujama.

Krievijas ziņu aģentūras „RIA Novosti” citēts avots valdībā apstiprināja, ka šāda vēstule ir nosūtīta.

Avots norādīja, ka ASV mediji saņēmuši oficiālu vēstuli, kurā tie informēti par gaidāmām izmaiņām Krievijas likumos, kuras paredz paplašināt sarakstu ar nevalstiskajām organizācijām, ko var nosaukt par ārvalstu aģentiem.

Šī brīdinājuma vēstule tika nosūtīta radiostacijai „Amerikas Balss” un „Radio Free Europe/Radio Liberty”, kā arī tās reģionālajām tīmekļa vietnēm, no kurām viena specializējas, vēstot par notikumiem Krievijas anektētajā Krimā.

Avots uzsvēra, ka šīs darbības attiecas tikai uz amerikāņu medijiem, un tas ir ārkārtējs pasākums, reaģējot uz iespējamo ārvalstu aģenta statusa piešķiršanu Kremļa raidorganizācijai RT ASV.

RT septembrī paziņoja, ka ASV Tieslietu ministrijai tai likusi reģistrēties kā ārvalstu aģentam atbilstoši 1938.gadā pieņemtajam Ārzemju aģentu reģistrācijas likumam. RT norādīja, ka tas esot jāizdara līdz 17.oktobrim.