Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lineārās TV skatītākā programma 2017.gadā – “Pasaules meistarsacīkstes hokejā. Latvija – Zviedrija”

Topā iekļuvušas arī citas Pasaules meistarsacīkšu hokejā un Eiropas meistarsacīkšu basketbolā spēles!

Visā 2017.gadā kopumā lineārās TV skatītākā programma bija “Pasaules meistarsacīkstes hokejā. Latvija – Zviedrija” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 12,8% jeb 245,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem. Gada topa otrajā vietā ierindojās “Latvijas valsts himna” kanālā PBK, kuru vēroja vidēji 10,8% jeb 207,3 tūkstoši skatītāju. Savukārt 2017.gada trešā skatītākā programma bija ”Eiropas meistarsacīkstes basketbolā. Latvija – Slovēnija” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 10,6% jeb 202,8 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Topa ceturtajā vietā – “Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Jaunajā gadā” kanālā PBK, kuru vēroja vidēji 10,2% jeb 196,2 tūkstoši skatītāju. Programmu topa piektajā vietā ierindojās “Pasaules meistarsacīkstes hokejā. Latvija – Vācija” kanālā TV3, kuru vēroja vidēji 10,1% jeb 192,7 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem.

Kantar TNS Mediju pētījumu vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters norāda, ka 2017.gada skatītākā programma bija Pasaules meistarsacīkšu spēle hokejā starp Latviju un Zviedriju. Topā iekļuvušas arī citas Pasaules meistarsacīkšu hokejā un Eiropas meistarsacīkšu basketbolā spēles, kā arī amatpersonu uzrunas un apsveikumi gadumijā, šovs “X faktors”, kurš pirmo reizi norisinājās Latvijā, kā arī vairākas filmas “Viens pats mājās” daļas, kas jau tradicionāli daudzus gadus ir skatītāko programmu vidū.

Oskars Rumpēters atzīmē vairākas interesantas iezīmes Lineārās TV gada topā. Ja 2015. un 2016.gadā skatītākie raidījumi bija Eirovīzijas dziesmu konkursa fināli, tad šogad programmu topā iekļuvusi tikai Eirovīzijas 1.pusfināla pārraide, kurā piedalījās Latvijas pārstāvji “Triana Park”, kā arī ar to saistītais “Supernova 2017. Fināls”. Savukārt pašmāju filma “Svingeri” oktobrī kļuva par skatītāko raidījumu un iekļuva arī 2017.gada satītāko programmu topā (tāpat kā ar to saistītais “Svingeru” speciālizlaidums raidījumā “Dzīves smalkumi”). Novembrī pirmizrādi televīzijā piedzīvoja vēl viena pašmāju filma – “Melānijas hronika”, kura arī iekļuva pagājušā gada skatītāko programmu topā.