Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NEPLP vadīs Ivars Āboliņš, vietniece – Aurēlija Ieva Druviete

Pieņemts lēmums arī par atbildības un līdzatbildības jomu sadali!

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 16.decembra sēdē par jauno NEPLP vadītāju vienbalsīgi tika ievēlēts līdzšinējais NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš, par NEPLP priekšsēdētāja vietnieku vienbalsīgi tika ievēlēta līdzšinējā NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete, kā arī tika pieņemts lēmums par atbildības un līdzatbildības jomu sadali.

Kā uzsver NEPLP priekšsēdētājs I.Āboliņš, Padomei ir jādefinē mērķi un konsekventi jāiet uz to realizāciju. “Kā galvenos virzienus varu nosaukt Latvijas informatīvās telpas aizsargāšanu, atbalstu vietējā satura radīšanai, starptautisko sadarbību, kā arī medijpratības jautājumus. Tāpat redzu iespējas efektivizēt NEPLP biroja darba organizāciju. Mūsu komandā strādā patiešām jaudīgi profesionāļi un man ir žēl, ka tieši šiem cilvēkiem pēdējā gada notikumu dēļ bija jāiziet cauri vislielākajiem izaicinājumiem,” uzsver I.Āboliņš.

“Šobrīd NEPLP ir svarīgi atgūt reputāciju un ar smagu ikdienas darbu mēs to izdarīsim. Padomi, pirmkārt, redzu kā nozares regulatoru, tādēļ esmu ļoti gandarīts, ka politiķi ir apsolījuši jau nākamgad sabiedrisko mediju kapitāldaļu turēšanas funkciju uzticēt jaunai institūcijai. Savukārt NEPLP ir vēl vairāk jāstiprina Monitoringa centrs un Juridiskā nodaļa, koncentrējoties uz tirgus regulāciju. Latvijas informatīvā telpa ir jāaizsargā un jāstiprina katru dienu. Ikdienā. Un tieši to arī ietver manis iepriekš nosauktās NEPLP prioritātes,” uzskata I.Āboliņš.

Sēdē tika pieņemts lēmums šādi sadalīt pienākumus:

  • Ivars Āboliņš pārrauga Padomes darbu kopumā, īsteno ar informatīvas telpas aizsardzību saistītu jautājumu pārraudzību.
  • Aurēlija Ieva Druviete īsteno starptautisko sadarbību un medijpratības jomas pārraudzību.
  • Patriks Grīva veic komerciālo un nekomerciālo (t.sk. vietējo, reģionālo, nacionālo un pārrobežu) radio un televīziju jomas pārraudzību.
  • Padomes locekļi ir līdzatbildīgi par visām iepriekš uzskaitītajām atbildības jomām.

Padomes locekļi kopā īsteno valsts SIA „Latvijas Televīzija” un valsts SIA “Latvijas Radio” pārraudzību,  valsts SIA “Latvijas Televīzija” un valsts SIA “Latvijas Radio” kopprojektu pārraudzību, starpinstitucionālo sadarbību un grozījumu projektu izstrādi normatīvajos aktos, kas skar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību.

Kā jau tika ziņots, 15. decembrī darba attiecības ar NEPLP pārtrauca līdzšinējā NEPLP priekšsēdētāja un locekle Dace Ķezbere.