Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Twitter aizliedz Krievijas mediju RT un “Sputnik” reklāmas

Šie mediji ASV prezidenta vēlēšanu gaitā izplatījuši maldīgu informāciju!

Reaģējot uz ASV izlūkdienesta konstatēto, ka Krievijas mediju “Russia Today” (RT) un “Sputnik” reklāmas ASV prezidenta vēlēšanu gaitā 2016.gadā sociālajos tīklos izplatījuši maldīgu informāciju, šie mediji populārajā mikroblogošanas vietnē „Twitter” ir aizliegti.

Šāds lēmums pieņemts, lai cīnītos ar viltus ziņām un aizsargātu „Twitter” lietotāju pieredzes patiesumu.

Kā paskaidrots uzņēmuma paziņojumā, sociālais tīkls ir pieņēmis šādu politisku lēmumu attiecībā uz ārējām reklāmām no kontiem, kas pieder RT un “Sputnik”, un tas stājas spēkā nekavējoties.

“Lēmums ir balstīts darbā, kuru mēs veicām par 2016.gada vēlēšanu laiku, un ASV izlūkošanas dienestu secinājumos, ka RT un “Sputnik” mēģināja iejaukties vēlēšanās Krievijas valdības labā,” norādīja „Twitter”.

Vienlaikus Krievijas uzņēmumu konti netiks slēgti, un tie arī turpmāk varēs būt “Twitter” lietotāji, bet atbilstoši noteikumiem.

Sociālais tīkls arī paziņojis, ka ziedos 1,9 miljonus ASV dolāru, ko tas ir saņēmis no šīm divām Krievijas organizācijām kopš 2011.gada, lai atbalstītu ārējos pētījumus par „Twitter” izmantošanu pilsoniskajās aktivitātēs un vēlēšanās, arī par ļaunprātīgu automatizāciju un maldinošas informācijas izplatīšanu.

Jau vēstījām, ka nākamnedēļ “Twitter” plāno sniegt saviem lietotājiem plašu informāciju par to, kas čivinātajā izvieto politiskās reklāmas un kāds ir to mērķis.

Papildus tam “Twitter” plāno atklāt visas sociālajā tīklā pieejamas reklāmas un informāciju par to, kāpēc konkrētais lietotājs to redz savā ziņu joslā.

Ar šādu paziņojums uzņēmums nācis klajā vien dažas dienas pēc tam, kad tika apspriesta šādas politikas pārredzamības problēma.

“Twitter” ir viena no lielākajām platformām, kurā izvietota informācija par Krievijas vēlēšanām.