Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Viedtālruņa ražotaja “Xiaomi” viceprezidents Hugo Bara pamet uzņēmumu

Bijušais Google pārstāvis atgriezīsies Silīcija ielejā

Viedtālruņu ražotāja “Xiaomi” viceprezidents Hugo Bara, kura uzdevums bija paplašināt viedtālruņu pieejamību ārpus Ķīnas, šodien paziņoja par atkāpšanos no amata.

Bara, kurš pirms 3,5 gadiem negaidīti pameta “Google”, lai pievienotos tolaik vēl citviet ārpus Ķīnas nezināmajam mobilo tehnoloģiju uzņēmumam, paziņojis par aiziešanas no uzņēmuma, norādot, ka “ir gatavs jaunam piedzīvojumam”.

Šodien “Xiaomi” ir viens no Āzijas lielākajiem mobilo tehnoloģiju uzņēmumiem. Lai arī tā starptautiskā klātbūtne ir uzlabojusies, Ķīnā produktu pārdošana ir samazinājusies. Pērn reiz Ķīnā iecienītais viedtālrunis izstājās no pieciem visvairāk pārdotākajiem viedtālruņiem. Tāpēc, kamēr Bara kā savas atkāpšanās cēloni min ilgas pēc mājās, daudzi eksperti lēš, ka patiesais iemesls ir tas, ka “Xiaomi” savas pozīcijas ir zaudējis un par tirgus rādītājiem pašlaik cīnās ar konkurentiem “Oppo” un “Huawei”.

Ķīnas uzņēmuma kapitālvērtība gan pašlaik sasniedz aptuveni 46 miljardus ASV dolāru.

Bara par savu lēmumu atgriezties ASV paziņoja feisbuka ierakstā, skaidrojot, ka ilgojas pēc mājām: “Redzot, cik daudz šo gadu laikā esmu palaidis garām, man ir kļuvis skaidrs, ka ir pienācis laiks atgriezties. Mana dzīve ir Silīcija ielejā, kas ir daudz tuvāk manai ģimenei.”

Viņš arī precizē, ka oficiāli darba attiecības ar Ķīnas uzņēmumu pārtrauks februāri, bet pēc atgriešanās ASV plāno iesaistīties kādā jaunā projektā Silīcija ielejā.

THANKS FOR A GREAT 3.5 YEARS, MI FANS — When Lei Jun and Bin Lin came to me nearly four years ago with the opportunity…

Posted by Hugo Barra on svētdiena, 2017. gada 22. janvāris

Foto: Facebook