Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Bernard Matthews Farms reklāmas kampaņas neietekmēs atklāta putnu gripa

Zīmols ieguldījis milzu finansējumu un nedomā padoties!

Bernard Matthews Farms ir pasaulē labi zināma kompānija, kas piedāvā tītara gaļas produktus. Tās īpašnieks Bernards Trevors Metjūzs (Bernard Trevor Matthews) kompāniju izveidoja 1950. gadā. Šodien tā piedāvā 7 miljonus tītaru gaļas produktus katru gadu. Lai nostiprinātu savu zīmolu, pērn uzņēmums iztērēja 3 miljonus ASV dolāru reklāmas kampaņām, taču nesen pasaulē atklāta putnu gripa ietekmējusi arī to – novērots olu ražošanas līmeņa kritums.

Augsti patogēnā putnu gripa H5N8 nav bīstama cilvēkiem, taču, tā kā tā ir ļoti lipīga un letāla putniem, ja saimniecībā konstatēta putnu gripa, lai nepieļautu tās tālāku izplatīšanos un izvazāšanu no saimniecības, nekavējoties jālikvidē visi saimniecībā esošie putni, jāveic putnu novietnes tīrīšana un dezinfekcija, kā arī jānosaka karantīnas zona desmit kilometru rādiusā ap putnu gripas skarto saimniecību.

Nesen arī Bernard Matthews Farms saskārās ar putnu gripu divās no savām saimniecībām, kas gan neliegšot viņu mārketingu aktivitātēm turpināties.

Uzņēmums gadu laikā ir izveidojis spēcīgu zīmolu un reklāmas kampaņās atbalstījis vairākus tītaru gaļas ražotājus. TV reklāmas uzņēmumam izmaksājušas 3 miljonus ASV dolāru un tās mērķis bija veicināt uzņēmuma lauksaimniecības mantojumu un kliedēt dažus mītus, kas uzturēti ap zīmolu.

Kamēr mārketinga eksperti pārliecināti, ka reklāmas kampaņās ieguldītā nauda nu ies vējā, Bernards Metjūzs pauž neiedomāju optimismu un arī olu ražošanas kritums viņu nebiedē. Viss būšot kārtībā!

Līdz šim savvaļas putniem putnu gripas vīruss konstatēts 25 valstīs – Apvienotajā Karalistē, Čehijā, Francijā, Slovākijā, Slovēnijā, Ungārijā, Polijā, Portugālē, Vācijā, Itālijā, Spānijā, Horvātijā, Grieķijā, Austrijā, Dānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Somijā, Bulgārijā un Rumānijā, kā arī Šveicē, Albānijā, Maķedonijā, Ukrainā un nu arī Lietuvā.