Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas Radio vadītājs Aldis Pauliņš atkāpjas no amata

Pauliņš velta asu kritiku Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei

Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš nolēmis atkāpsies no amata. Pirmdien, 27. februārī, atvijas Radio vadības sapulcē ar nodaļu, dienestu un departamentu vadītājiem Pauliņš paziņoja, ka amatu atstās 9.martā.

Skaidrojot savu lēmumu, Pauliņš veltīja pārmetumus Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), norādot, ka padome sāk aktīvi jaukties valdes darbā, pārkāpjot tos ierobežojumus un kompetences, kas ir noteiktas likumā. Viņaprāt padome nepilda savus tiešos pienākumus un nav iesniegusi Finanšu ministrijai Latvijas Radio sagatavotos priekšlikumus budžeta papildus prasījumiem trīs gadu periodam.

Tāpat Pauliņš atzina, ka Latvijas Radio valdes iekšienē ir problemātiska situācija, un NEPLP neizrādot gatavību to risināt.

Tikmēr Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis un atbildīgais par LR Ivars Āboliņš norāda, ka Pauliņš nav informējis NEPLP par atkāpšanos no amata.

Kā zināms, Latvijas radio žurnālisti prasa celt krīzes laikos nogrieztās algas, pretējā gadījumā brīdinot par klusumu ēterā.

2014. gadā 22. decembrī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome apstiprināja jaunu, paplašinātu valsts SIA “Latvijas Radio”. Par LR valdes priekšsēdētāju vienbalsīgi iecelts Aldis Pauliņš, ar balsu vairākumu – par LR valdes locekli programmu attīstības jautājumos Sigita Kirilka, par valdes locekli nodrošinājuma jautājumos Uldis Lavrinovičs