Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Cilvēktiesību komisija galīgajā lasījumā atbalsta sabiedrisko mediju apvienošanu

No 2025. gada 1. janvāra būs viens sabiedriskais medijs, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio būs apvienoti. Vienotā medija nosaukums būs Latvijas Sabiedriskais medijs. To trešdien, 10.janvārī, lēma Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti, galīgajā lasījumā skatot grozījumus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā. Savukārt Saeima galīgajā lasījumā par šo lems nākamnedēļ, informē komisijas vadītāja Leila Rasima.

Apvienojot sabiedriskos medijus, tiks sniegts būtisks labums un pienesums Latvijas mediju telpas attīstībai, no kā ieguvēji būs arī sabiedrisko mediju darbinieki. Iedzīvotājiem ir svarīgi saņemt uzticamu informāciju, it īpaši no sabiedriskajiem medijiem. Apvienošanas rezultātā tiks stiprināta mediju satura kvalitāte, uzsver komisijas priekšsēdētāja, norādot, ka vienots sabiedriskais medijs mazinās arī administratīvos, juridiskos un citus šķēršļus kopīgu projektu attīstībā.

Nauda šim mērķim ir piešķirta, un vienotais medijs sāks darbu 2025.gada janvārī. Līdz šī gada beigām Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome kopā ar Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadībām un darbiniekiem gatavosies apvienošanai. L.Rasima akcentē, ka Cilvēktiesību komisija turpinās sekot līdzi apvienošanas procesam, jo īpaši pārliecinoties, ka tiek ņemtas vērā darbinieku intereses un pildītas līdzšinējās vienošanās.

Mediju apvienošana notiks divos posmos: šogad plānots apvienot finanšu vadību, juridisko nodrošinājumu, lietvedību, bet līdz 2026.gadam sagatavot apvienotā medija galīgās struktūras ieviešanu, norādījusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP). Patlaban jau notiek darbs pie abu mediju vienotas atalgojuma sistēmas, kas šobrīd Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio ir atšķirīga, kā arī vēl būs jārisina jautājums par telpām, kurās atradīsies vienotais medijs.

Kā vienota medija ieguvumus SEPLP akcentējusi digitālā satura, tehnoloģisko un infrastruktūras attīstību, juridisko šķēršļu noņemšanu kopīgos projektos, ietaupījumu administratīvajā pārvaldībā, kā arī iespējas darbiniekiem uzlabot apstākļus lielā uzņēmumā.

Kopējais nepieciešamais finansējums abu mediju apvienošanai vienā uzņēmumā 2024.gadā ir ap 384,4 tūkstošiem eiro.

Izmaiņas likumā arī paredz, ka pēc 2025.gada 1.janvāra Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas galvenie redaktori turpinās darbu apvienotajā medijā līdz SEPLP ievēlēs Latvijas Sabiedriskā medija galveno redaktoru.

Paredzēts, ka izmaiņas Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Foto: Valsts kanceleja