Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Cilvēktiesību komisija: Sabiedrisko mediju saturu jāļauj nodot komercmedijiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 8. jūnijā, lēma virzīt izskatīšanai parlamentā grozījumus, ar kuriem paredzēts atļaut nodot komercmedijiem sabiedrisko mediju veidoto saturu.

“Šobrīd, norisinoties Krievijas karam Ukrainā, noris arī cīņa par cilvēku prātiem. Mums ir jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu informatīvu un kvalitatīvu saturu pēc iespējas plašākai auditorijai. Jo īpaši būtiski šādu saturu piedāvāt reģionālajām televīzijām, tostarp Latgalē, kur joprojām ir liela Krievijas informatīvās telpas ietekme,” pauž Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš.

Lai nodrošinātu uzticamu informāciju un veicinātu valsts valodas apguvi, plānots noteikt, ka sabiedriskajiem medijiem valsts valodā veidotos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus vai to daļas pēc iespējas būs jāieskaņo vai jāsubtitrē mazākumtautību valodās.

Komisija lūgs grozījumiem noteikt steidzamību un jau rīt izskatīt tos Saeimas sēdē pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā, informēja Kaimiņš.