Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Giels atsakās no LTV valdes priekšsēdētāja amata

Amatu atstājusi arī Eva Juhņēviča!

Jaunieceltais Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs Einārs Giels, kurš iepriekš strādāja par mārketinga tirgus datu analītiķi Latvijas farmācijas kompānijā “Olainfarm”, nolēmis atteikties no sava amata.

Viņš par savu lēmumu paziņoja neilgi pēc tam, kad no amatu pameta LTV valdes locekle digitālās attīstības un satura jautājumos ieceltā Eva Juhņēviča.

“Man ir ļoti žēl, ka radusies šāda situācija, bet uzskatu, ka tas ir vienīgais pareizais risinājums šobrīd,” norādīja Juhņēviča.

Kā ziņots, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču.

Ņemot vēra to, ka abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā, Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA), vēl citi žurnālisti un politiskās partijas aicinājušas atcelt konkursa rezultātus.

Uz to Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome reaģēja, paziņojot, ka politiķi neietekmēs sabiedriskā medija LTV valdes izvēli.

“Politisko partiju Jaunā Vienotība un Jaunā konservatīvā partija uzsāktās bezprecedenta politiskā spiediena kampaņas ļoti atgādina Ungārijas un Polijas izvēlēto ceļu uz tiešu sabiedrisko mediju pakļaušanu politiskai kontrolei, izdarot rupju politisko spiedienu uz sabiedriskā medija valdi un neatkarīgu regulatoru. Par esošo situāciju esam informējuši gan Eiropas Raidorganizāciju Asociāciju (EBU), gan Eiropas audiovizuālo mediju pakalpojumu regulatoru grupu (ERGA),” iepriekš paziņojumā norādījis NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš.

Foto: F64