Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ikea vienā no saviem veikaliem iebūvēja istabu, kas izskatās tāpat kā izpostītās mājas Sīrijā

Lieliska ideja, kas atbalsta Sarkano Krustu, lai paaugstinātu labdarības organizācijas budžetu

Šis ir fantastisks piemērs, ar kura palīdzību Ikea veikals ieintegrē savā komforta preču vidū pavisam citu vidi, medijiem un veikala klientiem parādot Sīrijas krīzes realitāti- viņu mājas.

Ikviens veikala klients ir pazīstams ar tipiskajām Ikea istabām un piedāvāto preču klāstu, tomēr viena istaba Norvēģijas pilsētiņas Slependen Ikea veikalā negaidīti pārsteidza ikvienu veikala apmeklētāju. Tas ir īsts Sīrijas mājas attēlojums – ar 25 kvadrātmetru plānām bloku sienām un pāris sliktā stāvoklī esošām mēbelēm.

Plakāti, kas izvietoti Ikea veikalā un cenu birkas telpās veidotas kā stāsts par tipisku Sīrijas ģimenes nožēlojamo stāvokli, tai skaitā pārtikas, medicīnas un tīra ūdens trūkumu. Cenu zīmes kalpo arī kā ziedošanas iespēja, tā Sarkanajam Krustam, sadarbībā ar reklāmas aģentūru POL mēģinot iegūt papildus līdzekļus Sīrijas jautājuma atbalstam.

“Apciemojot Ranu, uzzināju kā viņa un viņas ģimene izdzīvo ārpus Damaskas (Sīrijas galvaspilsētas). Mēs vēlējāmies atainot viņas māju tik pietuvināti realitātei, cik vien iespējams,” skaidro POL vizuālais direktors Snors Martinsens (Snorre Martinsen) “Šo ideju realizēt būtu bijis daudz vienkāršāk tikai uzliekot lielu plakātu, bet tad šī realitātes izjūta nebūtu tik patiesa. Tie cilvēki no Sīrijas, kuri pametuši valsti mums teikuši, ka ienākot šajā istabā jūt tās patiesumu, tieši tā to visu arī atceroties,” turpina Snors Martinsens.

Instalāciju klātienē Ikea veikalā varēja aplūkot no š.g. 17. – 31. oktobrim. To aplūkoja ap 40 000 cilvēku nedēļas laikā un kampaņa radīja 22 miljonu eiro pozitīvu ziedojumu pieaugumu Sarkanajam Krustam par tā centieniem palīdzot Sīrijai.

“Mums jau bija dažādi pasākumi, kas saistīti ar Sīriju, bet lai arī cik emocionāli tie būtu, nekas nepietuvināja Sīrijas patiesajam stāstam kā pašu cilvēku apciemošana kara zonā,”skaidro Martinsens. “Mēs sapratām, ka varam Norvēģijas iedzīvotājiem parādīt šo pieredzi. Novietojot Sīrijas mājas blakus Skandināvijas mājām bija acīmredzami drosmīgs solis, bet tas visu kopējo situāciju padarīja skaidrāku kā vēl nekad – nevienā televīzijas vai citās reklāmās, kurās cilvēkus aicina ziedot un palīdzēt.”