Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Intel” iegādājas mākslīgā intelekta iesācējuzņēmumu

Izskatās, ka pavisam tuvā nākotnē tehnika varētu domāt līdzīgi kā to dara cilvēka smadzenes

ASV datortehnoloģiju kompānija “Intel” paziņojusi par mākslīgā intelekta iesācējuzņēmuma iegādi laikā, kad “Intel” cenšas paplašināt savu nozīmi datu centros un tā dēvētajā lietu internetā.

“Intel” neatklāja, cik samaksās par “Nervana Systems” iegādi, bet ASV plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka cena pārsniedz 350 miljonus ASV dolāru (316 miljonus eiro).

“Pārņemot šo uzņēmumu, “Intel” formāli apņemas virzīt mākslīgā intelekta attīstību,” emuāra ierakstā norādīja “Nervana” līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs Navīns Rao.

“Mēs tagad varam atteikties no vecās paradigmas un pāriet uz jaunu datošanas režīmu,” viņš uzsvēra.

Pirms diviem gadiem Dienvidkalifornijā izveidotais uzņēmums “Nervana” specializējas iekārtu un programmatūras apvienošanā, lai palīdzētu tehnikai domāt līdzīgi kā to dara cilvēka smadzenes, liecina kompāniju sniegtā informācija.

“Intel” plāno “Nervana” zināšanas izmantot mikroshēmās “Xeon” un “Xeon Phi”, lai rastu labākus risinājumus interneta mākoņdatošanas izmantojumam.

Foto: https://www.flickr.com/photos/23925401@N06/20167701293/in/photolist-4t5B56-r1Yoq5-wJ9JXP-tmUhXH-86vTEm-ECHWcG-yMuuFV-z5PrLZ-siDfk4https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/