Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Izmaini vides piesārņojuma apmēru, pirms tas izmaina tevi

Ķīna cīņā ar pārmērīgo gaisa piesārņojumu

Vides aizsardzība ir aktuāls mūsdienu temats, kas ik gadu tiek apspēlēts neskaitāmos sociālajos video, vēršot pasaules uzmanību uz izzūdošajām dabas bagātībām. Šis temats ir īpaši nozīmīgs tādām blīvi apdzīvotām valstīm kā Ķīna, kurā arvien pieaugošais gaisa piesārņojums nopietni apdraud dabas un iedzīvotāju labklājību.

Vides aizsardzības organizācija WildAid  un reklāmas aģentūra McCann  jaunajā sociālajā video iztēlojas kā varētu izskatīties Ķīnas nākotne, ja gaisa piesārņojuma tendence nemazināsies. Video pauž atziņu – ir jāmaina vides piesārņojums, pirms tas izmaina tevi.

Visi īsfilmas varoņi tiek attēloti ar pārspīlēti bagātīgu deguna apmatojumu, kas atspoguļo cilvēka ķermeņa pielāgošanos mainīgajai videi. Kampaņa ar nosaukumu Hairy Nose  (Matainais deguns) uzsver to, ka cilvēka ķermenim būtu jāpieņem estētiski nebaudāms veidols, lai spētu nodrošināt efektīvu gaisa filtrāciju.

Kampaņa Hairy Nose  ir daļa no organizācijas WildAid  Ķīnā īstenotās programmas GOblue, kas mudina sabiedrību izvēlēties videi draudzīgu transportu, jo nesen veiktās pārbaudes norāda ka neviena no 366 Ķīnas pilsētām neatbilst Pasaules Veselības organizācijas gaisa kvalitātes standartiem.

Aizvadītajā gadā veiktās WildAid  aptaujas dati atklāj, ka lielākā daļa respondentu tic gaisa kvalitātes iespējamai uzlabošanai ar taktiski īstenotām valstiska mēroga sociālajām kampaņām. Savukārt šis neparastais video atgādina Ķīnas iedzīvotājiem, ka pārmaiņas ir arī katra paša rokās.