Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Iznāk jauns analītisks žurnāls Laiks Pasaulei

Žurnāls par svarīgākajiem politiskajiem notikumiem Latvijā un pasaulē

Šodien, 30. oktobrī, klajā nāk jaunā analītiskā žurnāla “Laiks Pasaulei” pirmais numurs. Turpmāk žurnāls “Laiks Pasaulei” ik mēnesi vēstīs par svarīgākajiem politiskajiem notikumiem Latvijā un pasaulē, kā arī palīdzēs izzināt un izprast to cēloņus, sakarības un iespējamo turpmāko norisi. Žurnālam ir 64 lappuses, tā tirāža – 3000 eksemplāru. Žurnāls tiek izdots sadarbībā ar Latvijas Ārpolitikas institūtu, ziņo žurnāla vadītāja Anita Eglīte.

Jaunais žurnāls iecerēts kā lasāmviela ikvienam, kas seko līdzi pašmāju un pasaules politiskajiem notikumiem un kāro zināt vairāk. Žurnāla rakstu autori ir Latvijā atzīti politologi un starptautisko attiecību speciālisti, kuru viedoklī ieklausās.

““Laiks Pasaulei” ir mērķtiecīgi veidots šauras specializācijas izdevums par politiskajām aktualitātēm. Šim žurnālam Latvijā nav līdzīga — tas ir kā ceļojums apkārt pasaulei ar ceļabiedru, kurš aizraujoši stāsta par to, kas pašlaik notiek dažādās valstīs. Mūsu mērķis ir radīt lasītājiem saistošu saturu un sekmēt kvalitatīvas diskusijas sabiedrībā. Mēs, “Laiks Pasaulei” komanda, uzskatām, ka politika nav garlaicīga, ja par to prot vienkārši un interesanti pastāstīt, un līdz šodienai Latvijā šī žurnālu niša bija brīva,” saka Anita Eglīte, žurnāla “Laiks Pasaulei” vadītāja.

Žurnāla “Laiks Pasaulei” pirmā numura rakstus sagatavojuši politologi Andris Sprūds, Ivars Ījabs, Leons TaivānsMārtiņš Daugulis, Iveta Kažoka, Māris Cepurītis, Gatis Puriņš, Gunda Reire, Līga Briģe, Diāna Potjomkina un citi. Pirmajā numurā viņi stāsta par aizvadīto Laimdotas Straujumas otrās valdības gadu, informatīvo karu pret demokrātiju, par vēlēšanām Baltkrievijā un to nozīmi Latvijai. Tāpat žurnālā analizēts jautājums par bēgļu krīzi Eiropā, Krievijas iesaistīšanos konfliktā Sīrijā un Singapūras veiksmes stāstu. Pirmajā numurā varēs lasīt interviju ar Igaunijas ārlietu ministri Marinu Kaljurandu un tulkotāju, rakstnieci un diplomāti Annu Velēdu Žīguri.

Jaunā žurnāla administratīvo vadību nodrošina SIA “Laika periodika”. “Laiks Pasaulei” sauklis ir “Kāre zināt pasauli”. Žurnāls nopērkams lielākajās preses tirdzniecības vietās Rīgā un tās apkārtnē.

Foto: J E Theriot/ https://www.flickr.com/photos/jetheriot//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/