Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kā savlaicīga gatavošanās Ziemassvētkiem var palīdzēt ietaupīt naudu?

Tā kā Ziemassvētkos ir pieņemts dāvināt dāvanas un pavadīt laiku kopā pie bagātīgi klāta svētku galda, ir jārēķinās ar diezgan lieliem izdevumiem šo svētku organizēšanai un svinēšanai. Parasti cilvēki sāk gatavoties Ziemassvētkiem vien maksimums nedēļu pirms tiem. Ja viss nepieciešamais ir jāiegādājas tik īsā laika posmā, tas noteikti negatīvi ietekmēs personīgo vai ģimenes budžetu. Iespējams, būs jāņem pat ātrie kredīti, lai to visu varētu atļauties. Šāda lieka atbildība var nomākt prieku par svētkiem, tāpēc labāk sāciet gatavoties tiem savlaicīgi. Tas jums palīdzēs veiksmīgi saplānot budžetu un ietaupīt naudu.

Pirmkārt, ja sāksit svētkiem gatavoties vismaz mēnesi iepriekš, jums būs laika rūpīgi saplānot savus izdevumus, lai lieki nepārtērētos. Jūs varat izdomāt, cik daudz naudas vispār varat atļauties veltīt šiem svētkiem un kam tieši šī nauda tiks novirzīta. Varat pat sadalīt naudu katras dāvanas iegādei. Pēc tam jums atliks gana daudz laika, lai atrastu brīnišķīgas dāvanas noteiktās summas robežās. Tas jums palīdzēs izvairīties no ierastās pārtērēšanās, veicot spontānus, nepārdomātus pirkumus pēdējā brīdī.

Kā jau tika minēts, problēmas parasti rada arī tas, ka visa summa par dāvanām un citām lietām ir jāizdod dažu dienu laikā. Ja sāksit svētkiem gatavoties laikus, jūs savus pirkumus varēsit veikt pakāpeniski. Tas ir līdzīgi kā iegādāties lietas līzingā – tā vietā, lai maksātu visu naudu uzreiz, sadaliet to pa vairākiem maziem maksājumiem. Jo ātrāk sāksit plānot šos tēriņus, jo mazāks būs robs jūsu budžetā.

Tāpat savlaicīga gatavošanās Ziemassvētkiem dos pavisam reālu naudas ietaupījumu, jo tirgotāji parasti paaugstina cenas tieši pirms svētkiem. Kaut gan tirgotāji paši aktīvi reklamē, ka tiek piedāvātas lielas svētku atlaides, patiesībā tas ir tikai mārketinga triks. Cenas tiek vispirms ievērojami paceltas un pēc tam mazliet nolaistas, lai izskatītos, ka tām piemērotas lielas atlaides. Patiesībā, ja veiksit pirkumus pirms lielās svētku iepirkšanās, ietaupīsit kaudzi naudas pat tad, ja iegādāsities vienas un tās pašas lietas.

Bieži vien ļoti izdevīgus piedāvājumus ir iespējams atrast arī ārzemju interneta veikalos un tirdzniecības platformās. Ļoti jaukas un lētas dāvanas ir iespējams pasūtīt, piemēram, no Aliexpress vai eBay platformām, taču ir jārēķinās, ka sūtījums var tikt piegādāts gandrīz mēnesi pēc pasūtījuma veikšanas. Ja sāksit domāt par dāvanām laikus, varēsit atrast daudz izdevīgu piedāvājumu. Arī tad, ja gribat sagatavot kādas personiskas dāvanas pēc pasūtījuma, jāņem vērā, ka tam būs vajadzīgs laiks.

Vēl viens veids, kā varat ietaupīt, negaidot pēdējo mirkli, ir veltīt savu laiku paša gatavotu dāvanu izveidei vai vismaz iesaiņošanai. Bieži vien vislabākās dāvanas tiešām ir tās, ko esat gatavojuši paši. Ja uzskatāt, ka tomēr neesat tik radoši un talantīgi, lai spētu izgatavot kaut ko pašu spēkiem, vismaz ietaupiet naudu uz dāvanu iepakošanu un Ziemassvētku kartiņām. Tās gan noteikti varat izveidot paši, turklāt jūsu tuvinieki šīs pūles noteikti novērtēs daudz vairāk nekā maksāšanu par profesionālu iesaiņošanu un bezpersonisku kartiņu iegādi.

Ja tomēr saprotat, ka naudas mazliet pietrūks, varat izmantot tādu pakalpojumu kā kredītlīnija. Ja, saplānojot visus tēriņus, redzat, ka nekādu lielo ļaunumu jūsu budžetam tas nenodarīs, varat aizņemties mazliet naudas no bankas. Tas nav tas pats, kas steigā paņemt vairākus ātros kredītus. Pirmkārt, tas ir pārdomāts lēmums un, otrkārt, procentu likmes un atmaksas nosacījumi ir daudz draudzīgāki.

Labāk sāciet gatavoties svētkiem pēc iespējas ātrāk. Tas jūs pasargās no liekiem tēriņiem īsā laika periodā un tajā pašā laikā ļaus saviem mīļajiem sarūpēt patiešām jaukas un noderīgas dāvanas, nevis pēdējā brīdī atrastus, dārgus niekus.