Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Krievija prezentē savu jauno pasažieru lidmašīnu “MC-21”

Ar šo Krievija cer atgriezties civilās aviorūpniecības konkurencē

Krievija trešdien prezentēja savu pirmo vidējas distances pasažieru lidmašīnu “MC-21”, cenšoties atdzīvināt civilās aviācijas rūpniecību un konkurēt ar tādiem sektora uzņēmumiem kā “Airbus” un “Boeing”, kas dominē starptautiskajā civilās aviācijas tirgū.

“MC-21”, kas paredzēta 211 pasažieru pārvadāšanai, prototips tika prezentēts svinīgā ceremonijā Sibīrijas pilsētas Irkutskas lidmašīnu ražotāja “Irkut” angārā. Ceremoniju pārraidīja Krievijas valsts televīzija.

Premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, atklājot “MC-21”, sacīja, ka šis ir “ilgi gaidīts pasākums mūsu civilajai aviācijai, aeronautikas būvniecībai un visai mūsu valstij”.

“Tas apstiprina, ka mēs spējam radīt tādu lidmašīnu, kas ne tikai liek attīstīties mūsu civilajai aviācijai, bet arī konkurēs ar citām valstīm,” teica Medvedevs un piebilda, ka šī lidmašīna kļūs par “Krievijas civilās aviācijas lepnumu”.

Gaidāms, ka “MC-21” nomainīs novecojušās padomju laika “Tupolev Tu-204” lidmašīnas. Pirmie jaunās lidmašīnas izmēģinājuma lidojumi gaidāmi šā gada beigās vai nākamā gada sākumā.

Plānots, ka lidmašīna pirmos komerciālos reisus veiks 2018.gada nogalē.

“MC-21” prezentēta piecus gadus pēc tam, kad ekspluatācijā tika nodota Krievijas īso distanču lidmašīna “Sukhoi Superjet”, kura gan piedzīvojusi nopietnas tehniskas problēmas.

Foto: https://www.flickr.com/photos/patsch/8298681468/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/