Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijā radītas “Viedās zeķes”

“Viedās zeķes” tekstila izmaksas nepārsniedz ierasto sporta zeķu cenu

Pavisam nesen parādījies kāds zinātnes jaunums – Latvijas zinātnieku radītas “viedajās zeķes”, kuru biznesa pusi pārstāv start-up uzņēmums ‘EHO Textiles’.

Izgudrotāji vēsta, ka šī zeķe, pie kuras eksperti strādā jau divarpus gadus, nākotnē varētu palīdzēt medicīnā, sporta profesionāļiem un amatieriem, kā arī vairākās citās nozarēs.

“Viedā zeķe” jau pārbaudīta sporta treniņa apstākļos un guvusi atzinīgu vērtējumu. Pašlaik tiek meklēti investori, kas palīdzētu ideju novest līdz tirgum.

Pētnieki norāda, ka “viedās zeķes” lietojumam sportā galvenais pluss ir tas, ka nevajag dārgu laboratorisko ierīču lietošanu. Tāpat paveras iespēja, kas līdz šim nebija pieejama, – proti, veikt mērījumus tieši stadionā, sportistam ierastā vidē, kur mērījumi vienmēr atšķiras no laboratorijā veiktajiem.

“Viedās zeķes” tekstila izmaksas nepārsniedz ierasto sporta zeķu cenu. Iestrādātie sensori un signāla pārvadītāji nav dārgi. Taču pētnieki vēl strādā pie elektronikas kastītes un bieži vien traucējošo vadu dizaina izstrādes.

Elektronika, kas ar Bluetooth vai WiFi starpniecību pievienojas datoram vai tālrunim, nebūs dārgāka par pašu mobilo tālruni.

Latvijas startup kopienas ‘Labs of Latvia’ interviju ar ‘EHO Textiles’ (tobrīd vēl ‘Smart Textiles’) līdzdibinātāju Oskaru Priedi var izlasīt šeit.

Latvijas zinātnieki radījuši “Viedo zeķi”, kas nākotnē varētu palīdzēt medicīnā, sporta profesionāļiem un…

Posted by LSPA on trešdiena, 2016. gada 19. oktobris

Foto: https://www.pexels.com/photo/fashion-men-colorful-hipster-6805/