Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvija veido apvērsumu dronu tirgū

Viens no vieglākajiem, ātrākajiem un izturīgākajiem

Latvijā strādājošs uzņēmums “Atlas Aerospace” ir radījis novitāti dronu tirgū – vieglu, ātru un izturīgu trikopteri “Erida” – ar mobilo viedtālruni vadāmu vieglu, dinamisku ierīci, ar kuru var filmēt un fotogrāfēt, un gaisā “Erida” var noturēties līdz pat 40 minūtēm.

Uzņēmuma “Atlas Aerospace” īpašnieks un galvenais inženieris Ivans Tolčinskijs uzskata, ka oglekļa šķiedras trikoptera drons “Erida” ir augstākais sasniegums desmitgažu ilgai zināšanu un pieredzes krāšanai aeronautikas jomā.

“Erida” ir aprīkots ar kvalitatīvu videokameru, saliekamām “ķepām”. Tas ir vienīgais drons ar trīs propelleriem, kas var uzturēties gaisā līdz pat 40 minūtēm, un ir vadāms ar mobilo viedtālruni vai tālvadības pulti.

Vienīgais, kas jāizdara – jāuzstāda savā mobilajā telefonā aplikācija “Erida”, un jau tūlīt to var sākt lietot. Turklāt dronu var vadīt arī ar tālvadības pulti, lietojat klientam ērtāko pilotēšanas veidu.

Ivans Tolčinskijs skaidro, ka “Erida” izveidots, lai radītu labāko aerofotografēšanas pieredzi, kāda jebkad ir bijusi. Tas nozīmē – jaudīgs drons, kas nodrošinātu vienmērīgu un stabilu lidojuma dinamiku no brīža, kad tas paceļas gaisā.

Latvijas speciālistu radīto “Erida” droši var saukt par viedo dronu. “Tas pārvalda lidojumu, ļaujot lietotājam koncentrēties uz radošo procesu, pilnībā pievēršoties lielisku video uzņemšanai,” norāda Ivans Tolčinskijs.

“Kā pamatnostādnes izveidotajam dronam “Erida” tika ņemtas vērā saprotamība, vienkāršība un vizuāla pievilcība, lai ikviens lietotājs bez jebkādām priekšzināšanām varētu ar to filmēt un fotogrāfēt,” uzsver Ivans Tolčinskijs.

“Mēs neapstāsimies pie viena izveidotā produkta. Mums svarīgi, lai produkti kļūst arvien interesantāki, savu funkciju, pielietojuma un vadāmības dēļ. Jau tagad strādājam pie nākamajiem produktiem, kas būs saistoši daudziem, bet par to pašreiz skaļi nerunāsim, tagad uzsvars uz “Erida”, kuru šobrīd plānojam palaist tirgū,” par nākotnes plāniem Ivans Tolčinskijs.

Foto: https://www.flickr.com/photos/hitchster/3432379839/ / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/