Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultāti 2015. gada rudenī

Pētījumu kompānijas TNS apkopotie dati par Nacionālās preses auditoriju

Pētījumu kompānija TNS ir apkopojusi jaunākos Nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultātus par 2015. gada rudens periodu.

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem rudenī vismaz viena pētījumā iekļautā preses izdevuma kādu no pēdējiem sešiem numuriem ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 90% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Rudens pētījumā tika apkopota informācija par 169 drukāto preses izdevumu auditoriju.

Saskaņā ar rudens pētījuma rezultātiem, pēdējā mēneša laikā kādu Latvijā izdotu drukāto preses izdevumu ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 85 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. 76% iedzīvotāju ir lasījuši kādu Latvijā izdotu laikrakstu, 63% – kādu Latvijā izdotu žurnālu. 2015. gada rudenī salīdzinājumā ar vasaru nedaudz samazinājies iedzīvotāju īpatsvars, kuri pēdējā mēneša laikā lasījuši vai caurskatījuši kādu Latvijā izdotu žurnālu. Latvijā izdotus žurnālus rudenī mazāk lasījušas sievietes, iedzīvotāji bez personīgiem ienākumiem, kā arī iedzīvotāji ar personīgiem ienākumiem no 351 līdz 550 eiro mēnesī.

Kā norāda TNS vecākā klientu vadītāja Elīna Krūze, tad visvairāk Latvijas iedzīvotāji patērē nedēļas izdevumus, mēneša izdevumus un reģionālos preses izdevumus. Vismaz vienu iknedēļas izdevumu nedēļā ir lasījuši vai caurskatījuši vidēji 53% Latvijas iedzīvotāju. Vidēji 43% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši vismaz vienu mēneša izdevumu mēnesī, bet vidēji 34% – vismaz vienu reģionālo preses izdevumu nedēļā.

2015. gada rudenī trīs lasītākie preses izdevumi latviešu tautības iedzīvotāju vidū nemainīgi ir iknedēļas žurnāli „Ieva”, „Privātā Dzīve” un „Kas Jauns”. Starp 10 lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „latvieši” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā „Ievas Stāsti”, “Ilustrētā Pasaules Vēsture”, „Ilustrētā Zinātne”, „Ievas Virtuve”, „Ievas Māja”, “Ievas Dārzs” un “Latvijas Avīze”.

Citas tautības iedzīvotāju vidū trīs lasītākie preses izdevumi 2015. gada rudens periodā ir nedēļas laikraksts „MK Latvija”, televīzijas programmu avīze „Latvijskaja TV-Programma”, televīzijas programmu avīze „Televizor / MK Latvija”. Starp 10 lasītākajiem preses izdevumiem mērķa grupā „cita tautība” ierindojas arī tādi preses izdevumi, kā “Rīgas Santīms”, „Vesti Segodņa”, „Subbota”, „Latvijskie Vesti”, ”Ļubļu”, “Lilit” un „Teleprogramma s dadei Mišei”.

Avots: TNS/http://www.tns.lv/?lang=lv&fullarticle=true&category=showuid&id=4872
Foto: Gabriel White/https://www.flickr.com/photos/zoomzoom//https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/