Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nākamgad sabiedriskie mediji saņems papildus finansējumu

Sabiedriskajiem medijiem kopumā tiks atvēlēts 1 miljons eiro!

Turpinot šķetināt nākamā gada budžeta pinekļus, nolemts ka papildus finansējums tiks piešķirts arī sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Televīzija un Latvijas Radio. Kopumā šim mērķim plānots atvēlēt 800 000 eiro, bet mediju telpai kopumā – 1 miljonu eiro. Galvenokārt finansējums iespaidos darbinieku algas.

Ministri vienojušies, ka nākamā gada valsts budžetā mediju telpai kopumā tiks atvēlēts 1 miljonu eiro liels papildu finansējums un lielākā daļa no šīs naudas – gandrīz 440 000 eiro – paredzēti Latvijas Radio.

Kopumā šis finansējums dalīsies trīs pozīcijās – atalgojums Latvijas Televīzijai, atalgojums Latvijas Radio, kā arī reģionālo televīziju programmas nodrošinājums.

„Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome iesniedza pieteikumus, saistītus ar sabiedriskajiem medijiem, prioritārā secībā. Kā prioritāte bija pieteikts tieši atalgojums, un Ministru kabinets atbalstīja tieši atalgojuma palielināšanas pieteikumu,” norādīja Kultūras ministre Dace Melbārde (NA).

Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe informēja, ka Ministru kabineta atvēlētā summa ir aptuveni puse no tā, ko prasīja Latvijas Radio. Tomēr šis papildu piešķīrums ļaus risināt vissāpīgākos jautājumus.

„Mēs jau pagājušā gada pavasarī ļoti rūpīgi noauditējām Latvijas Radio darbinieku noslodzes un to atbilstību atalgojumam. Nupat esam saņēmuši arī nozares atalgojuma pētījumu, un tā aina ir tāda, ka praktiski visās amatu grupās mēs atpaliekam no nozares vidējiem rādītājiem,” pauda Roķe.

Ja Saeima, skatot 2018. gada valsts budžetu, atbalstīs papildu piešķīrumus sabiedriskajiem medijiem, Latvijas Radio, iesaistot darbinieku arodbiedrību, izstrādās atalgojuma palielināšanas principus, kas balstīties uz darbinieku novērtējumu.

„Ja tiešām mums šo naudu piešķirs, mēs jau esam vienojušies ar arodbiedrību, ka mēs tad veidojam darba grupas ar struktūrvienību vadītājiem un citiem kompetentiem cilvēkiem, kur piedalās arī arodbiedrības pārstāvji, un lemjam jau pavisam konkrēti, kam, cik, izvērtējot gan noslodzi, gan kvalifikāciju, gan kompetenci,” stāstīja Roķe.

Latvijas Radio darbinieku algas nav palielinātas kopš 2008. gada nogales.

Foto: Saeimas kanceleja