Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NEPLP: Latvijā ir jārāda Krievijas televīzijas kanālu starptautiskās versijas

Cer ierobežot Krievijas TV kanālu retranslāciju!

Latvijā ir jārāda Krievijas televīzijas kanālu starptautiskās versijas, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Dace Ķezbere.

Viņa norādīja, ka, lai ierobežotu Krievijas propagandu, nepieciešams rādīt Krievijas televīzijas kanālu starptautiskās versijas, nevis speciāli Baltijas valstīm radītas programmas.

“Ja pasaulē rāda vienu starptautisko Krievijas kanāla versiju, tad arī pie mums tā vajag,” izteicās NEPLP vadītāja, par piemēru minot “Ren TV”, kas speciāli Baltijas valstīm ir izstrādājis kanāla versiju.

Pēc viņa sacītā, Baltijas valstīs ir dažādas pieejas pret tur esošo propagandu. Igaunija ir liberāla, tikmēr Lietuvā ir tendence šādus kanālus ierobežot. Ķezbere norāda, ka arī Latvijai ir jāatrod sava pieeja.

Komentējot Nacionālajā drošības komisijā izskanējušos pārmetumus NEPLP, Ķezbere norādīja, ka padomei nav tiesību bez spēcīga pamatojuma aizvērt Krievijas TV kanālus. Pēc viņa sacītā, kontroli apgrūtina tas, ka krievu kanāli reģistrēti Eiropas Savienības (ES) valstīs.

Jau vēstīts, ka Nacionālā apvienība (NA) aicinājusi koalīcijas partnerus – partiju “Vienotība” un “Zaļo un zemnieku savienību” – vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanā Latvijas teritorijā.

Partija paziņojusi, ka Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei ir nekavējoties jārīkojas izlēmīgi un jāparāda stingra apņēmība aizsargāt Latvijas informatīvo telpu no Krievijas propagandas ietekmes.

“Līdzšinējā neefektīvā rīcība raisa šaubas, vai padomes vairākums patiesi vēlas aktīvi risināt problēmu tā, lai aizsargātu Latvijas nacionālās intereses,” uzsver Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA).

“Krievijas arvien pieaugošā dezinformācijas un naida runas izplatīšana caur saviem informatīvajiem kanāliem, sasniedzot ļoti plašu Latvijas auditoriju, kā arī strauji tuvojošās Saeimas vēlēšanas nozīmē to, ka Krievija noteikti mēģinās ietekmēt sabiedrisko domu savu ģeopolitisko mērķu sasniegšanai. Ja tas ir noticis daudzās Rietumu sabiedroto valstīs, tad būtu naivi domāt, ka tas nenotiks šeit Latvijā,” medijiem norādījis NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Foto: Shutterstock