Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Organizatore: “Rīgas balle” reiz būs daļa no UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma

Pasākuma organizatori informēja, ka balle noritēs Vīnes baļļu labākajās tradīcijās

“Rīgas Balle” reiz būs daļa no UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma, pauda pasākuma organizatore Natālija Tumševica.

Viņa pauda cerību, ka balle UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā varētu tikt iekļauta līdzīgi citām klasiskajām ballēm, kuras ik gadu notiek dažādās pasaules pilsētās – Vīnē, Maskavā, Ņujorkā, Tokijā un Romā.

Pēc viņas teiktā, tradicionāli balles izvēršas par pilsētas mēroga pasākumu, uz ko tiek aicināti biznesa aprindu cilvēki, mecenāti, politiķi, kā arī mākslas un kultūras pārstāvji no visas pasaules. Tas radot priekšnoteikumus politisko, ekonomisko un kultūras attīstībai pilsētā un stiprina starptautiskās attiecības.

Balles organizatore uzsvēra, ka pasākums palīdzēs Rīgu un arī Latviju pasaules mērogā pozicionēt kā vienu no kultūras centriem.

“Rīgas Balle 2016” tiks rīkota Melngalvju namā, ko Tumševica raksturo kā “pilsētas sirdi.” Balles norises datums – šī gada 17.septembris – esot izvēlēts par godu kādreiz notikušo elitāro Preses baļļu skaitam.

Pasākuma organizatori informēja, ka balle noritēs Vīnes baļļu labākajās tradīcijās – pasākuma formāts apvieno dažādus mākslas veidus.

Tās laikā paredzēti pūtēju orķestra “Rīga” un apvienības “Mirage Jazz Orchestra”, Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieku priekšnesumi, kā arī būs vērojamas tradicionālās debitantu dejas, labāko Latvijas baletdejotāju numuri un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora koncerts. Balles laikā būs iespējams arī apskatīt mākslas galerijas izstādi no Šveices, baudīt vakariņas un degustēt vīnu.

Ballē norisināsies arī labdarības loterija, kuras laikā savāktie līdzekļi tiks novirzīti Latvijas jauno un talantīgo mūziķu atbalstam un bērnu namu bērnu apmācīšanai balles dejās.

Balli rīko biedrība “Royal Events”.

Foto: Foto: https://www.flickr.com/photos/henrikpalm/8748504821/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/