Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Par godu igaunietei Sildaru radīta jauna lelle Bārbija

ASV kompānija “Mattel” izveidojusi Bārbijas lelli par godu Igaunijas frīstaila slēpotājai Kellijai Sildaru.

Kā zināms, pasaulslavenā lelle radīta 1959. gadā – gadu gaitā tā atspoguļota gan kā princese, gan prezidente – tā iejutusies vairāk nekā 200 profesijās un iedvesmojusi meitenes būt tām, kas viņas vēlas. Nu ikoniskajā lellē iemūžināta arī 20 gadus vecā Sildara, kas kļuvusi par pirmo Igaunijas pārstāvi, kurai radīta sava Bārbijas lelle.

Lelle izveidota 2018. gadā prezentētajā iniciatīvā “Dream Gap Project”, kuras mērķis ir veicināt meiteņu pašpārliecību, izmantojot pozitīvus paraugus, taču kavējusies Covid-19 pandēmijas dēļ, kā rezultātā lelles veidošanas process atsākās tikai šajā rudenī.

1,56 metrus garā slēpotāja stāstīja, ka sarunās ar “Mattel” ir minējusi savus ķermeņa parametrus, tomēr nav droša, ka tie ņemti vērā, veidojot lelli. Vienlaikus viņa norādīja: “Ja viņai ir manas drēbes, tā ir mana Bārbija.

Lelle gan nebūs pieejama mazumtirdzniecībā. Sākotnēji tā atradīsies pie sportistes mājās, bet pēc tam tā piedalīsies izstādēs.

Tallinā dzimusī Sildaru ir Igaunijas vēsturē pirmā pasaules čempione frīstaila slēpošanā, “X Games” zelta medaļas ieguvēja, olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja un seškārtēja pasaules junioru čempione.

“Mattel” kopumā pārdevis vairāk nekā miljardu leļļu, un tas ir populārākais kompānijas zīmols.