Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Publiskots sezonālo blogu tops 2019

Līdera pozīciju saglabājis tehnoloģiju blogs kursors.lv!

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums “Gemius” publicējis sezonālo blogu topu ar 2019. gada aprīļa datiem. Līdera pozīciju saglabājis tehnoloģiju blogs kursors.lv, otrajā vietā ierindojas topa jaunpienācējs – izklaides un svinību blogs ballites.lv, bet trešajā vietā pēc nozīmīga kāpuma – recepšu blogs naskoties.com.

“Gemius” pavasara blogu topa mērījumi atklāj, ka 2019. gada aprīlī TOP20 blogus apmeklējuši 161 000 Latvijas interneta lietotāju, kas ir vairāk kā pagājušā gada novembrī, kad divdesmit populārākos blogus apmeklēja vairāk kā 153 000 Latvijas interneta lietotāju.

Topa līdera pozīcijā nemainīgi atrodas Kristapa Skuteļa tehnoloģiju blogs kursors.lv ar 50 000 apmeklētājiem no visām platformām kopā, t.i., no datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem. Salīdzinot ar pagājušā gada rudeni, kursors.lv auditorija pieaugusi par gandrīz 13 000 Real Users.

“Vēlos teikt milzīgu paldies visiem mūsu lasītājiem, kas lasa Kursors.lv un iesaistās kvalitatīvās diskusijās! Paldies! Jūsu lojalitāte ir galvenā šī bloga vērtība un mūsu uzdevums ir turpināt labi iesākto darbu un turpināt kvalitatīva, objektīva un laicīga satura radīšanu. Šogad esam uzsākuši video satura radīšanu un redzam, ka tas ir labi novērtēts. Turpināsim filmēt interesantu ierīču apskatus un skaidrot tehnoloģijas saprotamā formā. Tāpat vēlos paplašināt mūsu auditoriju ar tieši sievietēm noderīgu un interesantu tehnoloģiju rakstiem,” komentē bloga kursors.lv autors Kristaps Skutelis.

Topa otrajā pozīcijā ierindojas blogs, kurā apkopotas populārākās izklaides un svinību vietas – ballites.lv ar 18 000 Real Users.

“Ideja par šāda veida blogu man radās pirms nepilniem diviem gadiem, un jau toreiz bija pilnīgi skaidrs, ka tam jākļūst par Latvijas lielāko un apmeklētāko blogu izklaides iespēju nišā. Viss blogā atrodamais saturs lielā mērā balstās uz pieprasījuma analīzi – nekas netiek rakstīts vai publicēts nejauši. Un, par cik darbs ir tikai pusē, nākotnē bloga apmeklējums tikai augs, un, ļoti iespējams, man izdosies iekarot arī blogu topa augstāko pozīciju. Taču tas nav pašmērķis. Man pats svarīgākais ir sniegt vērtību saviem lasītājiem – iedvesmot, piedāvāt vērtīgas idejas un atbildēt uz neskaidrajiem jautājumiem,” panākumu skaidro bloga ballites.lv autors Valts Vīze.

Top 3 noslēdz interneta lietotājiem jau pazīstamais recepšu blogs naskoties.com, kas kopš pagājušā gada rudens Topā pēc bloga apmeklējuma no visām ierīcēm pakāpies no astotās uz godpilno trešo vietu, sasniedzot 12 000 apmeklētājus, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā rudens mērījumos.

“Esmu patiesi pārsteigta un ļoti gandarīta par šī pētījuma rezultātiem. Prieks, ka cilvēki ēd un prieks, ka mans radītais saturs auditorijai ir noderīgs. Ierasti jokojot bloga lasītājus tā mīļi mēdzu dēvēt par “dakšiņu armiju”, tad šobrīd, lūk, patiesi varu teikt, ka “našķoties” ir sapulcējis vienu patiesi lielu ēdāju pulku,” komentē bloga naskoties.com autore Zane Ozoliņa

Ceturtajā vietā un pakāpjoties par trīs pozīcijām atrodas skriešanas entuziastu blogs noskrien.lv, bet Topa piektajā vietā ierindojas blogs ebaznica.lv ar 10 000 lasītāju katram.

Tāpat kā kopējās statistikas Topā, arī apmeklējumos no datoriem un mobilajām ierīcēm līderpozīcijā atrodas kursors.lv ar 17 000 apmeklētājiem no datoriem un 34 000 lasītājiem no mobilajām ierīcēm (mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem kopā). Otrajā vietā ar 6 000 apmeklētājiem no datoriem un 12 000 Real Users no mobilajām ierīcēm ir blogs ballites.lv. Topa trešajā vietā apmeklējumos no datoriem ir blogs noskrien.lv ar gandrīz 6 000 lasītājiem, taču mobilo ierīču Top 3 noslēdz blogs naskoties.com ar 8 000 apmeklētājiem.