Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

SEPLP lems par LTV valdes amatu kandidātu apstiprināšanu

Sabiedrisko elektronisko plašaziņas līdzekļu padome (SEPLP) šodien balsos par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes amatu kandidātu apstiprināšanu.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 28. marta padomes sēdē pieņēma lēmumu virzīt uz ievēlēšanu par valsts SIA “Latvijas Televīzija” valdes locekļiem trīs kandidātus – Ivaru Priedi uz valdes priekšsēdētāja amatu, Kasparu Odiņu uz valdes locekļa programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos amatu un Baibu Strautmani uz valdes locekli finanšu pārvaldības jautājumos amatu.

Ivars Priede ir pašreizējais LTV vienīgais valdes loceklis kopš 2019.gada sākuma. Kaspars Odiņš ir pieredzējis žurnālists, izdevniecības “Dienas Žurnāli” izdevumu redaktors. Baiba Strautmane pašlaik pilda valdes locekles pienākumus uzņēmumos SIA “Open Arhitektūra un dizains” un SIA “BASCON”, iepriekš pildījusi komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes priekšnieces pienākumus Rīgas domē, kā arī valdes priekšsēdētājas amata pienākumus VAS “Valsts Nekustamie īpašumi”.

Padomes lēmums pieņemts, izskatot LTV valdes locekļu konkursa kandidātu atlases nominācijas komisijas protokollēmumu.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 5.panta piektās daļas noteiktajām prasībām Padome tās izvirzīto kandidātu vārdus un uzvārdus nedēļu pirms viņu ievēlēšanas publisko savā tīmekļvietnē. Galīgo Padomes lēmumu par LTV valdes ievēlēšanu plānots pieņemt šodien, 4. aprīlī.

LTV valdes konkursa nominācijas komisiju vadīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis, tās sastāvā bija SEPLP locekļi, Pārresoru koordinācijas centra, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām, kā arī Latvijas Žurnālistu asociācijas, Latvijas Televīzijas arodbiedrības pārstāvji un personāla atlases kompānijas pārstāvis, kuri konkursā piedalījās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Konkursā kopumā tika saņemti 27 pieteikumi. Konkurss tika organizēts trijās kārtās, vērtējot kandidātu zināšanas un pieredzi par plašsaziņas līdzekļu nozari un kapitālsabiedrību korporatīvo pārvaldību.

Foto: F64