Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Sociālais tīkls Facebook sniedzis iespēju visātrāk visai pasaulei tiešraidē vērot pēdējās Klintones un Trampa debates!

Aktuāls jautājums, kas izraisa ne vienu vien diskusiju ir par to, kas uzvarējis pēdējās debatēs pirms 8.novembrī paredzētajām prezidenta vēlēšanām ASV– Demokrātu partijas kandidāte Hilarija Klintone vai Republikāņu partijas kandidāts Donalds Tramps.

Facebook ierindojas augstākajā vietā, ar kura palīdzību tikusi dota iespēja vērot debates tiešraidē. Šie rezultāti nākuši no Wowza kompānijas, kas nodarbojas ar tiešraižu pārraides servisu Amerikā.

Konkrētāk ziņas nākušas no Wowzas klientu datiem par San Francisko, Denveras, Miami, Sakramento u.c. pilsētu visvairāk izmantotajiem resursiem, skatoties debates televīzijā vai sekojot tām līdzi no saviem gadžetiem.

Vietnes kurās tika sekots līdzi debatēm bija Twitter, Bloomberg, Facebook, Reuters.tv, CNN.com, CNBC.com, YouTube NBC, YouTube PBS News and Fox News.

Facebook tiešraide aizkavējās ar 7 sekunžu aizturi, salīdzinot ar radio. Visās citās tiešraižu plūsmās bija divciparu skaitlis. Nākamais ātrākais raidītājs, kas sniedza tiešraidi bija kabelis ar 12 sekunžu aizturi, kam sekoja satelīts ar 20 sekunžu aizturi. Reuters.tv bija ceturtais ar 27 sekunžu aizturi, savukārt vislēnākā plūsma bija Bloomberg ar 56 sekunžu aizturi.

Šī statistika izraisījusi draudus tradicionālajiem pārraides veidiem – televīzijai un radio tā nespējot nodrošināt ātrāko pārraides plūsmu. Savukārt tiek iezīmēti vairāki plusi vērot debates izmantojot Facebook – tas nozīmē, ka skatītājam ne tikai nevajag maksāt par televīzijas pakalpojumiem, bet tas arī ir ātrākais pārraides veids, kurā kā pievienotā vērtība nāk klāt iespēja lasīt un pašam komentēt, kā arī vērot kā sabiedrība reaģē uz norisēm debatēs tiešsaitē.

“Mēs visu pārbaudījām vairākas reizes. Bijām pārsteigti, ka Facebooks pārspēja kabeļu signālus. Protams, šī pētījuma rezultāti nav pilnīgi, jo tika izpētīti tikai 6 pilsētu klienti, tomēr katrā pilsētā iegūtie rezultāti bija gandrīz identiski,” stāsta Wowza vecākais derektors Antonijs Lazaro (Anthony Lazaro).

“Kad visur ir vienādas iespējas redzēt vienu un to pašu, vai vienmēr neizvēlēsieties visātrāko tiešraides iespēju?” turpina Antonijs Lazaro (Anthony Lazaro).

Tomēr rezultātiem nemaz nevajadzētu tā pārsteigt, skatoties uz to kā Facebook ir attīstījies ar tiešraižu video pārraidi. Facebook ir izveidojusi savu iekšēju sistēmas stratēģiju, neizmantojot pakalpojumus no ārpuses, tā nostiprinot savu pakalpojumu kvalitāti.

Tā kā Facebook dominē tiešraides ātruma pārraidē, kompānija saņēmusi Donalda Trampa apstiprinājumu, kurā Republikāņu kandidāts atļāvis raidīt tiešraidi no sava pēc debašu šova, kas Facebook ir liels pagodinājums.

Foto:Gageskidmore/https://www.flickr.com/photos/gageskidmore//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/