Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

ASV vēlēšanu dēļ “Facebook” bloķē 115 lietotāju kontus

Sociālais tīkls aktīvi cīnās pret iespējamo iejaukšanos vēlēšanu procesos!

Cīnoties pret viltus ziņām un ASV vēlēšanu rezultātu ietekmēšanu, kompānija “Facebook” bloķējusi vairāk nekā 100 lietotāju kontus.

Kompānija “Facebook”, kas gada sākumā nonāca skandāla epicentrā saistībā ar “Cambridge Analytica” rīcību, nodot miljoniem sociālā tīkla “Facebook” lietotāju datus uzņēmumiem, kas saistīti ar Krievijas izlūkdienestu, sākusi pievērst pastiprinātu uzmanību šāda veida notikumiem.

Šī gada vidū “Facebook” paziņojis, ka intensīvi strādā pie tā, lai noteiktu problēmu, kas izraisīja 87 miljoni lietotāju datu noplūdi “Cambridge Analytica” un vēlāk norādījis, ka strādā pastiprināti arī pie tā, lai apkarotu viltus ziņas.

Pirms otrdien Savienotajās Valstīs notiekošajām vidustermiņa vēlēšanām, kurās tiks ievēlēti visi Pārstāvju palātas deputāti, kā arī vairums no senatoriem, “Facebook” bloķējusi vairāk nekā 100 lietotāju kontus, kas saistīti ar to, ka tie aktīvi izplatījuši pretrunīgu informāciju.

Tiek norādīts, ka 85 no bloķētajiem kontiem ievietojuši informāciju angļu valodā vietnē “Instagram”, bet pārējie 30 bijuši saistīti ar franču un krievu valodā rakstošām mājaslapām. Zināms, ka tiks veikta rūpīga analīze, lai noskaidrotu, vai šie konti ir saistīti ar Krievijas “Interneta pētījumu aģentūru” vai kādu citu grupu.