Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Aušvicas – Birkenavas muzejs aicina atcerēties vēsturi

Radīta izglītojoša īsfilma, kuras mērķis ir labot žurnālistu pieļautās kļūdas

_88310642_20160215_remember_1,ohucn6imphcvqckhzpy

Bieži vien, raksturojot nacistu koncentrācijas nometnes vācu okupētajā Polijā, mediji izmanto nepareizus formulējumus, kas aizskar poļu nacionālo pašapziņu, kā arī tiek pieļauta nozīmīga kļūda vēstures kontekstā.

Aušvicas-Birkenavas muzejs atklāj, ka žurnālisti kļūst par likumpārkāpējiem, lietojot nekorektus izteicienus kā piemēram “poļu nāves nometne” vai “poļu koncentrācijas nometne”, lai raksturotu nacistu darbības Polijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā.

Lai palīdzētu rakstniekiem un redaktoriem novērstu nepilnības, kas varētu norādīt uz Polijas līdzdalību ebreju masu slepkavībās, Aušvicas-Birkenavas muzejs un aģentūra FCB Warsaw  radījusi programmatūru, kas labo vēsturiski nepamatotus formulējumus populārāko programmu – Microsoft Office, TextEdit, Keynote, Outlook un Safari ietvaros.

Tas ir spēcīgs, vienkāršs un, pats galvenais, konstruktīvs veids, kā risināt šo jautājumu mediju pārstāvju vidū, kuru vārdu izvēle – pamatota vai nē –  iedarbojas uz plašu auditoriju.

Kaut arī dažiem atšķirība varētu šķist nenozīmīga, kādam tā ir kritiska.

Aušvicas koncentrācijas nometne bija lielākais koncentrācijas nometņu tīkls Vācijas okupētās Polijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā. Galvenās Aušvicas koncentrācijas nometnes atradās pie mūsdienu Osvencimas (vācu nosaukuma variants — Aušvica) pilsētas, tāpēc dažkārt šo kompleksu dēvē par Osvencimas koncentrācijas nometni.

Aušvicas koncentrācijas nometne tika nogalināti aptuveni 1,5 miljoni cilvēku, lielākā daļa no viņiem bija ebreji.

Šis video aicina ikvienu ar cieņu attiekties pret vēstures faktiem, nepamatoti neaizskarot valstis, nācijas un vēsturiskas personības.

Foto: Adam Tas/https://www.flickr.com/photos/adamtasmusic//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/