Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Coca-Cola” un “Pepsi” tomēr aptur darbību Krievijā

Zīmoli tomēr pakļāvušies sabiedrības spiedienam!

Populārie gāzēto dzērienu ražotāji “Cola-cola” un “Pepsi” pievienojušies tiem zīmoliem, kas pārtraukuši savu darbību Krievijā.

Jau vairāki lielie zīmoli ir paziņojuši par uzņēmējdarbības Krievijā pārtraukšanu, reaģējot uz lielvalsts iebrukumu Ukrainā. Vienlaikus gāzēto dzērienu ražotājs “Coca-Cola” ar savu lēmums turpināt darbu Krievijas tirgū kavējās, izsaucot asu starptautiskās sabiedrības reakciju. Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Heraščenko pat aicināja boikotēt kompāniju Ukrainā.

Šonedēļ, palielinoties spiedienam, “Coca-Cola” un arī “Pepsi” tomēr paziņoja par savas uzņēmējdarbības pārtraukšanu Krievijā.

“Kompānija “Coca-Cola” šodien paziņoja par savas darbības apturēšanu Krievijā. Mūsu sirdis ir ar cilvēkiem, kuri pārcieš neiedomājamas sekas no šiem traģiskajiem notikumiem Ukrainā,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Vairāki tirdzniecības tīkli iepriekš bija atteikušies no sadarbības ar “Coca-Cola”, ņemot vērā šī uzņēmuma vēlmi turpināt darbību Krievijā pēc tās iebrukuma Ukrainā.

Līdzīgu lēmumu, reaģējot uz sabiedrības spiedienu, pieņēma arī “Pepsi” un “McDonald’s”, kas otrdienas vakarā paziņoja, ka uz laiku slēgs visus savus 850 restorānus Krievijā.

“Coca-Cola” aprēķini liecina, ka pērn Ukrainā un Krievijā tā guva 20% no saviem ienākumiem.