Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ķezbere neizslēdz iespēju septembrī atkāpties no amata

NEPLP vadītāja redz, ka kļuvusi par šķērsli jauno politisko spēku atbalstam Latvijas sabiedriskajiem medijiem!

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere pieņēmusi lēmumu atkāpties no amata.

Intervijā Latvijas Radio viņa atzina, ka pagaidām iesniegums par atkāpšanos no amata nav uzrakstīts, taču tas tikšot darīts. Viņa norādīja, ka atkāpties plāno septembrī, kad no atvaļinājuma atgriezīsies Saeima, kurai būs jāizskata viņas iesniegums.

“Informēju, ka šādu lēmumu neizslēdzu, jo – ja esmu kļuvusi par šķērsli jauno politisko spēku atbalstam Latvijas sabiedriskajiem medijiem un mediju politikas attīstībai kopumā, tad esmu gatava atkāpties, lai NEPLP varētu pilnvērtīgi pildīt savus pienākumus,” skaidro Ķezbere.

Šādu lēmumu padomes priekšsēdētāja pieņēmusi pēc tam, kad vairāki Saeimas deputāti, lielākoties no Jaunās konservatīvās partijas, nav slēpuši vēlmi kā pirmo no darba atbrīvot tieši mediju uzrauga vadītāju Ķezberi. Mediju uzrauga vadītāja nejūtas sadzirdēta arī valdībā un to saista ar ZZS būšanu opozīcijā.

“Ja es kļūstu par bremzi jebkurai finansējuma saņemšanai, atbalstam sabiedriskajiem medijiem vai budžetam, tad nekādā gadījumā es negribu nodarīt nozarei neko ļaunu, ja mana vieta ir vajadzīga politiskajiem spēkiem, lai tur ieceltu kādus sev vēlamus politiķus vai ekspertus, kas atnāks uz NEPLP, tātad ir vakanta Guntas Līdakas vieta. Es esmu pārliecināta, ka ir vajadzīga vēl viena vieta, jo jaunās partijas ir vairākas, līdz ar to viņu pārstāvniecībai ir jābūt lielākai,” atzina Ķezbere.

“Protams, mazsvarīgs nav arī faktors, ka politiķi nu jau ir ķērušies pie manas privātās dzīves un pagātnes izmantošanas, lai tikai būtu iespēja atrast kaut vai formālus iemeslus manas un NEPLP reputācijas graušanai,” uzskata Ķezbere.

NEPLP priekšsēdētāja arī uzsver, ka augusta ietvaros viņa pilnvērtīgi veiks pienākumus, lai kopā ar kolēģiem stabilizētu kritisko situāciju Latvijas Radio un virzītu finansējuma pieprasījumus gan Latvijas Televīzijas, gan komerciālo TV un nozares vajadzībām. “Kā jau apgalvoju, septembra sākumā, kad Saeima un valdība pilnvērtīgi atsāks savu darbu, lemšu, kā rīkoties tālāk,” uzsver Ķezbere.

Plašāku informāciju NEPLP varētu sniegt šodien pēcpusdienā.

Foto: F64