Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Krievijā bloķēts sociālais tīkls “Instagram”

Vai tās ir Krievijas influenceru karjeras beigas?

No šīs nedēļas Krievijā bloķēts populārais sociālais tīkls “Instagram”, liekot daudziem Krievijas influenceriem un zvaigznēm emocionāli atvadīties no miljoniem sekotāju un fanu visā pasaulē.

“Instagram” ir viena no populārākajām vietnēm Krievijā, uzreiz ar “WhatsApp.” Kopš 2014. gada “Instagram” lietotne ir instalēta 166 miljonus reižu Krievijas App Store un Google Play, padarot to trīs reizes populārāku par “Facebook”.

Pēc tam, kad Krievijas Federālo sakaru, informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas jomu uzraudzības dienests “Roskomnadzor”, lai ierobežotu informāciju par karu Ukrainā, paziņoja, ka valdība ierobežos piekļuvi lietotnei, “Instagram” vadītājs Ādams Mosseri nosodīja Krievijas rīcību, paziņojot, ka tas skars 80 miljonus cilvēku valstī.

“Kā zināms, 11. martā Meta Platforms Inc. pieņēma bezprecedenta lēmumu, atļaujot savos sociālajos tīklos “Facebook” un “Instagram” publicēt informāciju, kas satur aicinājumus uz vardarbību pret Krievijas pilsoņiem,” pauda “Roskomnadzor”.

Uz to “Meta” Globālo lietu prezidents Niks Klegs atbildēja, ka tās ir pagaidu izmaiņas, kas paredzētas, lai “[aizsargātu] cilvēku tiesības uz runu kā pašaizsardzības izpausmi”.

“Fakts ir tāds, ka, ja mēs piemērotu mūsu standarta satura politikas bez jebkādām korekcijām, mēs tagad noņemtu saturu no parastajiem ukraiņiem, kuri pauž savu pretestību un niknumu pret iebrūkošajiem militārajiem spēkiem, kas būtu pamatoti uzskatīts par nepieņemamu,” rakstīja Klegs.

Lai gan Krievijas valdības ierobežojumi “Instagram” izklausās stingri, aizvien lietotāji varēs atrast veidus, kā aizklāt savu atrašanās vietu, izmantojot VPN un Tor, lai piekļūtu bloķētiem Rietumu sociālajiem tīkliem.