Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Krievijas “melnajā tirgū” turpina pārdot “McDonald’s” produktus

"McDonaldu" Krievijā nomaina "Дядя Ваня"!

Pasaulē lielākās ātrās ēdināšanas uzņēmuma “McDonald’s” produkti Krievijas vietnēs joprojām tiek pārdoti par pārmērīgi augstām cenām pēc tam, kad uzņēmums paziņoja par visu restorānu slēgšanu Krievijas tirgū.

Uzņēmuma darbība apturēta laikā, kad Krievija turpina karu pret Ukrainu. Kā norādījis izpilddirektors Kriss Kemčinskis, “ tas ir radījis neizsakāmas ciešanas nevainīgiem cilvēkiem”.

Slavenās restorānu ķēdes lēmums atstāt Krieviju izraisīja skumjas, īpaši jauniešu vidū. Uzzinot, ka iecienītā ēstuve uz laiku pamet tirgu, pie ”McDonald`s” restorāniem izveidojās garas rindas – kamēr daudzi vēlējās vēl reizi nobaudīt gardos burgerus, citi tos iepirkta un pārdeva pat par vairākiem tūkstošiem rubļu. Tā, piemēram, vienā sludinājumā solīts pārdot oriģinālo “Big Tasty” burgeru Jekaterinburgā par 999 999 rubļiem (6795 eiro).

Pirmais “Mc’ Donalds” Krievijā tika atvērts Puškina laukumā Maskavā 1990. gadā, kuru svinīgajā atklāšanas dienā apmeklēja aptuveni 40 000 cilvēku.

Jāatzīmē, ka pēc “McDonald’s” lēmuma slēgt savus restorānus Krievijā, Putins tagad ir izveidojis alternatīvu “Tēvocis Vaņa” ar franšīzei aizdomīgi pazīstamu logotipu.

Krievijas karš pret Ukrainu, kas sākās 24. februārī, ir izpelnījies starptautisku nosodījumu, izraisījis finansiālas sankcijas pret Maskavu un veicinājis globālu firmu aizplūšanu no Krievijas.