Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lattelecom: TV satura kontroles un ierobežošanas iespējas ir limitētas

Vai Latvijā ierobežot Krievijas televīzijas kanālu raidīšanu ir neiespējami?

Televīzijas satura ierobežošanas iespējas ir ļoti limitētas, ņemot vēra, ka televīziju saturs mēdz būt arī brīvi pieejams internetā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja SIA “Lattelecom” Juridiskās daļas direktors Toms Meisītis.

“Saprotot, ka mēs dzīvojam sabiedrībā, kurā ir brīva informācijas aprite, kontroles un ierobežošanas mehānismi ir stipri vien limitēti,” skaidroja Meisītis, piebilstot, ka iespējas sameklēt attiecīgo saturu ir ārkārtīgi plašas. It sevišķi viegli tas ir Latvijā, kur interneta pieslēgums ir ātrs un kvalitatīvs.

Viņš uzsvēra, ka telekomunikācijas uzņēmums “Lattelecom” nevar būt vienīgais no operatoriem, kas Latvijā ierobežo Krievijas televīzijas kanālu raidīšanu. Pēc viņa sacītā, “Lattelecom” ir tikai viens no daudziem operatoriem, kas nodrošina televīzijas pieslēgumu Latvijā.

“Mēs uzstājam, ka spēles noteikumiem, tostarp, iespējams, ar likumu pamatotiem ierobežojumiem, ir jābūt piemērotiem visiem vienādi,” sacīja Meisītis.

“Ja citi neierobežo Krievijas televīzijas kanālu retranslāciju, tad konkurence kļūst negodīga, un citi uzņēmumi, tostarp ārzemju operatori, nonāk izdevīgākā pozīcijā,” skaidroja Meisītis, piebilstot, ka tas nav arī juridiski iespējams.

Viņš gan nenoliedza, ja “Lattelecom” būtu vienīgais, kas ievērotu Nacionālās elektroplašsaziņas līdzekļu padomes norādes, ka Krievijas televīziju kanālu programmu retranslācija ir jāierobežo, “tad, protams, kaut kādas negatīvas konsekvences būtu”.

Meisītis gan uzsvēra, ka no Krievijas retranslētajām programmām ziņas nav populārākās. Lielāku uzmanību Latvijas skatītāji velta šoviem un seriāliem.

Jau vēstīts, ka Nacionālā apvienība (NA) aicinājusi koalīcijas partnerus – partiju “Vienotība” un “Zaļo un zemnieku savienību” – vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanā Latvijas teritorijā.

Foto: Shutterstock