Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NMG iestājas pret manipulācijām sabiedriskā medija aizsegā

Nacionālā mediju grupa vienmēr ir iestājusies par taisnību un sabiedrības interešu aizstāvēšanu!

Ņemot vērā, ka Nacionālās mediju grupas (NMG) vārds izskanējis saistībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību, reaģējot uz sagrozīto Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižetu par asfalta kvalitāti Jēkabpilī, Bebru ielas mikrorajonā, NMG vēlas paziņot, ka tai nav ne šobrīd, ne arī jebkad iepriekš bijis noslēgts līgums ar Jēkabpils pilsētas domi.

Nacionālā mediju grupa vēlas atgādināt, ka vēl nesen pati uz savas ādas izbaudīja LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” nepamatotu kritiku, tāpēc raidījuma radošajām izpausmēm seko līdzi īpaši vērīgi un šajā laikā ne reizi vien novērojusi žurnālistu neprofesionalitāti un pakļaušanos vēlmei radīt mākslīgu ažiotāžu par dažādiem jautājumiem. Arī sižets par Jēkabpilī veiktajiem ceļu būvdarbiem ir kārtējais pierādījums tam, ka sabiedrisko mediju žurnālisti jautājumu par satura kvalitāti, iespējams, arī par mediju neatkarību, atstājuši otrajā plānā.

“Nacionālā mediju grupa vienmēr ir iestājusies par taisnību un sabiedrības interešu aizstāvēšanu. Mēs nevaram stāvēt malā, kad žurnālisti, iespējams, savu vai kādas citas puses interešu dēļ nodarbojas ar viltus ziņu izplatīšanu. Tā vien šķiet, ka atsevišķi mediji ir aizmirsuši par savu žurnālistu sūtību un satura kvalitāti, taču šajā viltus ziņu laikmetā tas ir ļoti nozīmīgs jautājums, kuram jāpievērš pastiprināta vērība,” uzskata NMG vadītājs Alberts Jodis.

Viņš pauž viedokli, ka “Aizliegtais paņēmiens” sižets par Jēkabpili nav patiess un pašvaldība, visdrīzāk, tikusi apmelota. Par to liecina gan publiskajā telpā pieejamā informācija, gan LTV žurnālistu neprofesionālā rīcība saistībā ar asfalta urbšanu. Nacionālā mediju grupa, kas iestājas par objektīviem masu medijiem, ir pastāvīgi apkopojusi publiski pieejamo informāciju par t.s. Jēkabpilsgeitu, to publicējusi vairākos savos medijos, kā vēlreiz atgādinot sabiedrībai savu nesamierināmo nostāju jautājumā par viltus ziņu izplatību un mediju kvalitāti kopumā.

Šķiet, atsevišķi sabiedriskie mediji ir pazaudējuši jebkādus orientierus demokrātiskā sabiedrībā un tiem trūkst izpratnes par to, kas veido spēcīgus un neatkarīgus medijus – tikai un vienīgi patiesa informācija.

“Ikviens loģiski domājošs cilvēks saskatīs, ka Jēkabpils pašvaldības vaina LTV atspoguļotajā situācijā nav rodama un raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” sižets ir tikai kārtējais pierādījums tam, ka žurnālisti skaistā konfekšu papīrīti mums var piedāvāt nobaudīt ne tikai šokolādes konfekti,” rezumē A.Jodis.