Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Leģendārā konfekte “Serenāde” atzīmē 80 gadu jubileju

Par godu konfektes jubilejai radīta unikāla “Serenāde” somiņu sērija

“Laima” ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāku gadsimtu garumā. Šogad “Laima” svin īpašu notikumu, jo leģendārā konfekte “Serenāde” atzīmē 80 gadu jubileju.

“Leģenda vēsta, ka “Serenādi” pagājušajā gadsimtā “Laimas” fabrikā radīja kāds īpaši talantīgs saldumu meistars kā vissaldāko apliecinājumu savai mīlestībai pret mīļoto sievieti. Īsta mīlestība ir varenāka par laiku. To pierāda fakts, ka jau paaudžu paaudzēs “Serenāde” ir viena no saldumu mīļotāju iecienītākajām konfektēm, kuras garšas simfoniju veido tieši tās pašas sastāvdaļas, kas tika izmantotas, gatavojot pirmo, oriģinālo “Serenādi” – tumšā šokolāde, augļu želeja, aprikozes, rieksti un mazliet vien konfekšu meistaram zināmas maģijas,” papildina “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

“Serenāde” konfektes ir iemīļotas gan vietējā, gan ārvalstu tirgū. Ik gadu no saražotajām “Serenāde” konfektēm 11% tiek eksportēti uz vairāk nekā 16 valstīm, tostarp Krieviju, Izraēlu, Apvienoto Karalisti, ASV un Īriju. Latvijā gada laikā tiek apēsti 233 tūkstoši kilogrami “Serenāde” konfekšu. Konfekte “Serenāde” ir pieejama gan kā sveramā šokolādes konfekte, šokolādes tāfelīte, lielkonfekte un papildus tam kopš 2015. gada ir pieejama arī “Staburadze” torte “Serenāde”.

“Serenāde” ir populārākā konfekte arī “Laima” šokolādes muzejā, par to tiek uzdoti visvairāk jautājumi un izrādīta vislielākā interese. “Laimas” šokolādes muzeju, kopš tā atklāšanas 2013. gadā līdz šim brīdim ir apmeklējuši vairāk nekā 110 000 šokolādes cienītāji no visas pasaules. Muzejs piedāvā apmeklētājiem izzināt šokolādes ražošanas tradīcijas, pieredzi un iespēju izbaudīt apmeklējumu ar visām maņām – redzot, garšojot, sadzirdot un sajūtot. Muzejs ir iecienīts apskates objekts gan Latvijas, gan ārvalstu viesu vidū. Tā platība ir 520 kvadrātmetru, ekspozīcijas iekārtošanā ir izmantoti 100 kilogramu īsto kakao pupiņu, savukārt tā vecākajam eksponātam ir vairāk nekā 120 gadu.

Par godu konfektes “Serenāde” 80 gadu jubilejai latviešu zīmola “From Bee with love” dizainere Olga Grigurko radījusi unikālu “Serenāde” somiņu sēriju.