Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Pieci nosacījumi, lai nebūtu jādzīvo pāri saviem līdzekļiem

Mūsdienās lielākā daļa cilvēku dzīvo pāri saviem līdzekļiem. Tas nozīmē, ka krediti viņiem ir neatņemama finanšu plūsmas daļa un bez tiem naudas visam nepietiktu. Daudzi to uzskata par normu, tomēr tas nav racionāli, jo nauda lieki tiek tērēta par procentu maksājumiem, turklāt, lieki pieminēt, ka šāds dzīvesveids ir arī visai riskants. Lai varētu nodrošināt stabilu, patstāvīgu un prognozējamu finanšu situāciju ir jādzīvo zem saviem līdzekļiem un tas nebūt nenozīmē atteikšanos no visa, kas sagādā prieku. Dzīvot zem saviem līdzekļiem būs pavisam vienkārši, ja ievērosiet sekojošos nosacījumus.

1. Pērciet preces to paredzētajam mērķim, nevis kā statusa simbolu

Cik bieži esat iegādājies nesamērīgi dārgas preces, tikai tāpēc, ka tās rotā kāda prestiža zīmola logo? Vairums tā dara visai bieži, tomēr vienmēr vajadzētu paturēt prātā, ka preces nav domātas, lai ar tām dižotos, bet gan, lai tās pildītu savu pamata funkciju. Piemēram, kāpēc jāpērk visdārgāko zīmolu telefoni, ja arī lētāki pilnībā apmierina jūsu vajadzības. Kāpēc jāpērk zīmolu apģērbs, ja arī lētāks apģērbs ir gana kvalitatīvs un labi izskatās? Padomājiet par to, ko īsti jums dod šī firmas zīme un vai tas ir tā vērts? Vai tiešām tas, ka citi jūs apskauž ir nozīmīgāk par savu finansiālo stabilitāti?

2. Pērciet vai īrējiet savām vajadzībām atbilstošu dzīvojamo platību

Otra lieta, uz kuru cilvēki ļoti bieži grēko ir dzīvojamā platība. Daudziem divistabu dzīvoklis ir pats minimums, pat tad tas paredzēts vienam cilvēkam. Jo lielāka ir dzīvojamā platība, jo lielāki ir izdevumi. Vienalga, vai savu mājokli pērkat vai īrējat, vienmēr lielāka platība izmaksās vairāk. Tāpat vairāk būs jāmaksā arī par komunālajiem pakalpojumiem, kā, piemēram, apkuri un apsaimniekošanu. Dzīvojamā platība ir jāizvēlas atbilstoši savām vajadzībām, nevis kaut kādiem standartiem, ko sabiedrība uzliek. Ja esat viens, tad jums pietiks ar vienu nelielu istabiņu.

3. Izvairieties no liekas naudas tērēšanas

Ļoti liels naudas summas cilvēki tērē pilnīgi bez vajadzības. Tas nenozīmē, ka nauda tiek tērēta uz lietām, bez kurām varētu arī iztikt, kā, piemēram, izklaides, bet gan tā tiek izdota pilnīgi nevajadzīgi, neko īsti par to nesaņemot pretī. Tipisks piemērs ir dažādas komisijas maksas, no kurām var arī izvairīties. Tāpat arī lieli tēriņi rodas no nepārdomāta resursu izlietojuma, piemēram, sapērkot lielu daudzumu pārtikas produktu un pēc tam tos metot ārā. Piemēru ir diezgan daudz. To, kuri ir jūsu liekie izdevumi, sapratīsiet piefiksējot un izanalizējot savu naudas plūsmu.

4. Nepērciet neko tikai tāpēc, ka varat to atļauties

Vairums uzskata, ka ja nauda ir, tad tā noteikti ir jātērē, neatkarīgi no tā, vai tas ir nepieciešams vai nav. Ļoti daudz ir pat tādu cilvēku, kas speciāli iztērēs visu savu naudu, ja dienu pirms algas kaut kas būs palicis pāri. Preces un pakalpojumus ir jāpērk tad, ja jums tos vajag, nevis tāpēc, ka jums ir gana daudz naudas, lai tos varētu atļauties. Nauda, kas juma paliek pāri, ir jānovirza ietaupījumiem vai investīcijām nevis bezmērķīgi jānotriec. Tad arī varēsiet dzīvot zem saviem līdzekļiem.

5. Izvairieties no kreditēšanas pakalpojumiem

Visbeidzot, ir jācenšas izvairīties no kreditēšanas pakalpojumiem. Tas ir kā apburtais loks, jo jums vajag kredītus, lai izdzīvotu, bet tieši kredīti ir tie, kas neļauj jums ietaupīt naudu un izveidot stabilu finansiālo situāciju, jo jāmaksā augstie procentu maksājumi. Par laimi, no šī loka var tikt laukā. Ja jums ir vairāki ātrie kredīti, izmantojiet tādu pakalpojumu kā kredītu apvienošana, kas ļaus pagarināt kredīta atmaksas termiņu un samazinās ikmēneša maksājumus. Tad jums ar kredītu atmaksu tikt galā būs daudz vienkāršāk un pēc tam varēsiet ietaupīt naudu uz to vien, ka vairs nebūs jāņem kredīti.

Visi minētie nosacījumi būtiski nepazeminās jūsu dzīves kvalitāti, taču dos ļoti lielu ietaupījumu ikdienā. Jums nebūs jāpiepūlas un jāierobežo sevi, lai ietaupītu naudu. Viss notiks pats no sevis un jūs varēsiet katru mēnesi atlikt konkrētu naudas summu ietaupījumiem. Tas, savukārt, nodrošinās stabilitāti un jums vairs nebūs tik ļoti jāsatraucas par savām finansēm.