Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Par gada preču zīmēm atzīst Rāmkalnus un Latvijas Nacionālo operu un baletu

Apbalvoti konkursa “Gada preču zīme 2016” uzvarētāji

Par pagājušā gada “Gada preču zīme – Latvijai” atzīta VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets”, bet par “Gada preču zīme – pasaulei” – dabīgo un veselīgo produktu ražotājs SIA “Rāmkalni”, informēja Patentu valde.

Patentu valdes (PV) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veidotais konkurss par godu Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai šogad svin piecu gadu jubileju un, kā norāda PV direktors S. Laganovskis: „Konkurss piecu gadu laikā no radošas divu iestāžu iniciatīvas ir izaudzis līdz Latvijas mēroga prestižākajam konkursam rūpnieciskā īpašuma aizsardzības jomā – ne vien dalībnieku skaita ziņā, bet arī atpazīstamības un popularitātes ziņā”.

Konkursa organizatoru komandai šogad ir pievienojusies Latvijas Dizaineru savienība (LDS), sniedzot atbalstu šī krāšņā pasākuma tapšanā. LDS priekšsēdētājs Andrejs Broks norāda, ka „Preču zīme ir īpaša saziņas valoda, kas uzrunā mērķa adresātu ar rakstu un simbolu zīmēm, kurām piemīt sava etniskā un vispārcilvēciskā tēlu estētikas “gramatika”, tāpēc arī konkurss ir iedalīts Latvijas un pasaules kategorijās. Svarīga ir Latvijas uzņēmēju preču zīmju “etniskās valodas” kvalitatīvs lietojums un intensitāte, lai tā paceltos arī pasaules kategorijas līmenī, kā to pierāda eksportspējīgo uzņēmumu sasniegumi. Tas parāda preču zīmju, kā intelektuālā īpašuma formas īpašo lomu uzņēmējdarbības veiksmei un Latvijas uzņēmēju identitātes atpazīstamībai.”

Balvu Gada preču zīme – Latvijai 2016 saņēma starptautiski konkurētspējīgs mākslas centrs, Valsts SIA Latvijas Nacionālā opera un balets par mākslinieka Gunāra Lūša radīto preču zīmi.

Laureātu diplomus Gada preču zīme – Latvijai 2016 saņēma pasaules līmeņa farmācijas uzņēmums AS „Grindeks” par uztura bagātinātāja Lactobex® preču zīmi un grafiķe Kitija Laure par preču zīmi „Zvēru dārzs”.

Arī šogad godam pelnījuši laureāti saņēma simpātiju un speciālbalvas. PV Simpātiju balvu par sava uzņēmuma preču zīmi saņēma SIA „Rīgas Dzemdību nams”, savukārt LDS savu Simpātiju balvu piešķīra AS „Latvijas Maiznieks”.

Speciālbalvas saviem favorītiem nominācijā Gada preču zīme Latvijai šogad piešķīra LTRK – āra apgaismojuma kontroles un vadības sistēmu ražošanas uzņēmumam SIA „Citintelly”, bet Latvijas grafikas dizainers, mākslinieks Valdis Celms – Irbes Šmites un Danas Stuces preču zīmei „Kūsiņš”.

Šogad Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālā grupa (AIPPI LNG) konkursa ietvaros piešķīra Latvijas atzinības balvu 2017 Raimondam Unguram par muzikālā restorāna preču zīmi „Moonshine”.

Balva Gada preču zīme – pasaulei 2016 tika piešķirta dabīgo un veselīgo produktu ražotājam SIA „Rāmkalni”, bet laureātu diplomus saņēma rotaļkluču ražošanas uzņēmums SIA „GIGI Bloks” par preču zīmi „Gigi”, otru diplomu – viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā AS „Valmieras stikla šķiedra” par preču zīmi „Valbarr”.

Patentu valdes Simpātiju balvu saņēma preču zīme „Conexus Baltic Grid”.

Piecu gadu laikā konkursā piedalījās 468 preču zīmes (Gada preču zīme Latvijai – 392, Gada preču zīme pasaulei – 76), kuru vidū ir plaši atpazīstami un Latvijas patērētājam tīkami produktu un pakalpojumu sniedzēju tādās jomās kā apgāde ar uzturu un dzērieniem, reklāma, darījumu vadīšana, uzņēmumu pārvaldīšana, biroja darbi, apmācības, izpriecas, sporta un kultūras pasākumu rīkošana, u.c.

Ņemot vērā konkursā pieteiktās preču zīmes, visplašāk tiek pārstāvētas tādas tautsaimniecības nozares kā komercpakalpojumi, tirdzniecība, sociālie un individuālie pakalpojumi. LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš atzīmē, ka: „Šajā gadā, iepazīstoties ar pieteikto preču zīmju sarakstu, bija interesanti secināt, ka līdztekus visiem ļoti labi zināmiem zīmoliem gan Latvijā, gan pasaulē, sacensībā piedalījās arī vēl mazāk zināmi uzņēmumi, ar augstu attīstības potenciālu, inovatīviem produktiem, kuri tapuši sadarbībā ar zinātniekiem. Mūsuprāt, tas ir vērtīgi, jo, iespējams, pēc dažiem gadiem tieši šīs preču zīmes būs pieskaitāmas pie jau valsts atpazīstamības vērtībām, konkurējot daudz plašākā mērogā nekā varam iedomāties tagad.”

Starp iepriekšējo gadu uzvarētājiem nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” ir tādi uzņēmumi kā SIA “Enogam”, SIA “Milzu!”, SIA “Manilla” un Jelgavas novada pašvaldība. Savukārt nominācijā “Gada preču zīme – pasaulei” apbalvojumu ir saņēmušas AS “Spodrība”, SIA “Lattelecom”, SIA “Latvijas Piens”, SIA “Marine Insurance Services”, kam viennozīmīgi dalība konkursā devusi stimulu attīstīties.